Uygulamalarda tam ekran sorunu

• Konuyu başlatan Luuks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B

Luuks

Hectopat
Dün, babam bilgisayarı biraz kurcalamıştı (Görev yöneticisinden (Ayrıntılar ve Hizmetler) bir şeyleri durdurdu.). Bugün bir programa girdim ve bir şey fark ettim; önceden programı tam ekran yapmak için programı ekranın tavanına dokundurmam yetiyordu, artık olmuyor; sadece bu tuş ile tam ekran yapabiliyorum:

1614924724696.png

Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün, babam bilgisayarı biraz kurcalamıştı (görev yöneticisinden (ayrıntılar ve hizmetler) bir şeyleri durdurdu.). Bugün bir programa girdim ve bir şey fark ettim; önceden programı tam ekran yapmak için programı ekranın tavanına dokundurmam yetiyordu, artık olmuyor; sadece bu tuş ile tam ekran yapabiliyorum:

Eki Görüntüle 907153

Nasıl düzeltebilirim?

Alt+enter.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore] "GameDVR_FSEBehaviorMode"=dword:00000002 "GameDVR_HonorUserFSEBehaviorMode"=dword:00000001 "GameDVR_FSEBehavior"=dword:00000002 "GameDVR_DXGIHonorFSEWindowsCompatible"=dword:00000001
Bir metin belgesi içine bunu yapıştırıp .reg olarak kaydet ve çalıştır.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore] "GameDVR_FSEBehaviorMode"=dword:00000002 "GameDVR_HonorUserFSEBehaviorMode"=dword:00000001 "GameDVR_FSEBehavior"=dword:00000002 "GameDVR_DXGIHonorFSEWindowsCompatible"=dword:00000001
Bir metin belgesi içine bunu yapıştırıp .reg olarak kaydet ve çalıştır.
Zarar vermez değil mi?

Vermez hocam kayıt defter düzenleyici dosyasıdır bunlar babanıza rica ediyorum bilmediği şeyleri kurcalamasın.
Maalesef düzelmedi :(
Demeye çalıştığım şey, bir uygulamanın üstünden tutup ekranın tavanına sürükleyince tam ekran olma özelliği; veya tam ekranken uygulamanın üst kısmından tutup uygulamayı küçültme özelliği.

Alt çubuğa sağ tık>görev yöneticisi>ayrıntılara geldikten sonra "explorer.exe'yi bulup görevi sonlandırın. Daha sonra dosya>yeni görevi çalıştır>explorer.exe yazıp yönetici ayrıcalıklarıyla başlattıktan sonra tüm uygulamaları kapatıp yeniden deneyin. Tarayıcıda tam ekran sorunu yaşadığımda bu yöntem işimi görüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı