Uygun Bütçeli Anakart, İşlemci, RAM ve Kasa Önerisi

@bybrown önemli olan kasanın göze hoş gelmesi değil, işlevselliği. Mesela full RGB Everest kasa alrsın, 2 gün sonra "arkadaşlar ekran kartım çok ısınıyor" diye konu açarsın. Kasanın hem malzemesi hemde hava akışının iyi olması lazım. Bu arada 8 GB 250 TL bellek yok demedim. Hem performans açısından, hem soğutma açısından iyi bir bellek en az 350 TL. Önümüze gelen her parçayı almıyoruz değil mi?
Bir de 480TL'lik belleğin linkini paylaşır mısınız? Arkadaşlarıma v.s sistem toplarken aklımda bulunsun.

@Adil Atasever evet. 14nm ama Çin menşei olanlar 12nm.

Ekran kartınız ne?

Arkadaşlar güzel şeyler yazmış ama hep pahalı pahalı yazmışlar. Bilgisayarımın montakını bugün yaptım. Corsair 2x8 GB belleği toplam 480 TL'ye aldım, arkadaşlar tek 8 GB'a minimum 350 demiş. MSI B450M Gaming Plus'ı geçen hafta 495 TL'ye aldım, 570 lira demişler. Acele etmeyip biraz indirim kovalarsanız 1800 TL'ye çok güzel halledersiniz işinizi. Benim tavsiyem:

820 TL Ryzen 5 2600
250 TL 8 GB RAM
500 TL MSI B450M Gaming Plus

1570 TL yaptı, 300 TL civarına gözünüze hoş gelen bir kasa alabilirsiniz. Bu bahsettiğim fiyatları muhtemelen hemen bulamazsınız RAM hariç ama biraz kovalarsanız bu fiyatlara bulursunuz.
anakart çok iyi bu arada tebrikler iyi kombinasyon olmuş,ama ben 1600 ünde kullanılabileceği taraftarıyım
@bybrown önemli olan kasanın göze hoş gelmesi değil, işlevselliği. Mesela full RGB Everest kasa alrsın, 2 gün sonra "arkadaşlar ekran kartım çok ısınıyor" diye konu açarsın. Kasanın hem malzemesi hemde hava akışının iyi olması lazım. Bu arada 8 GB 250 TL bellek yok demedim. Hem performans açısından, hem soğutma açısından iyi bir bellek en az 350 TL. Önümüze gelen her parçayı almıyoruz değil mi?
corsair bellek almayalım o zaman ? hocam yapma Allah aşkına
anakart çok iyi bu arada tebrikler iyi kombinasyon olmuş,ama ben 1600 ünde kullanılabileceği taraftarıyım

şu reme de soğutması kötü demezsin bu arada

Şu belleğin neden alınmaması gerektiğini söyler misiniz bana? Sunucu kurmuyoruz burada, iyi bir bellek en az 350 TL'ymiş. Bırakın Allah'ınızı severseniz.

Kasa konusunda haklısınız marka belirtmem gerekirdi: bütçeniz doğrultusunda FSP, Corsair, Cooler Master, bulursanız Phanteks, Sharkoon gibi markaların modellerini inceleyin. Beğendiniz model için soğutma performansı, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı konusunda araştırmanızı yapın.

Hiç hocam ya.

@Adil Atasever hocam okuma probleminiz mi var? Ben Corsair bellek almayalım dedim mi? Bakın imzama, bende Corsair kullanıyorum. 2 günlük tecrübenizle lütfen konuşmayın.
@bybrown sunucu kurmamıza gerek yok. Oyun oynanacaksa parçaların sağlam olması gerek. Öyle 250-300 TL'lik kasayla olmaz o iş. Siz bana 480TL'lik 16 GB belleği atacaktınız ne oldu o? Kit halinde?

@Adil Atasever hocam okuma probleminiz mi var? Ben Corsair bellek almayalım dedim mi? Bakın imzama, bende Corsair kullanıyorum. 2 günlük tecrübenizle lütfen konuşmayın.
@bybrown sunucu kurmamıza gerek yok. Oyun oynanacaksa parçaların sağlam olması gerek. Öyle 250-300 TL'lik kasayla olmaz o iş. Siz bana 480TL'lik 16 GB belleği atacaktınız ne oldu o? Kit halinde?

Bunu nereden çıkardınız ben öyle bir şey söylemedim. Ben kit halinde almadım, üst düzey bir oyuncu da değilim kasamı farklı amaçlarla topladım. Ben size şunu sordum, attığım belleğin nesi kötü? Sağlam demişsiniz ya, sanki biz aliexpress'ten ne üdüğü belirsiz şeyler öneriyoruz. Attığım belleğin ömür boyu garantisi mevcut. Herhalde kötü bir bellek olsa Corsair böyle bir yükün altına girmezdi değil mi? Eğer eski yorumlarımı okursanız, görürsünüz ki Türkiye'de kalitesiz şeylerin gereksiz abartıldığına dair bir çok yorumum mevcut. 250-300 TL'lik kasa ile bence de olmaz ama anakartı S2H gibi bir anakart alıp yanına Phanteks P400 sıkıştırıp bununla oyun oynamaktansa FSP CMT120A alıp MSI B450M Gaming plus almayı tercih ederim.

Ekran kartınız ne?

Arkadaşlar güzel şeyler yazmış ama hep pahalı pahalı yazmışlar. Bilgisayarımın montakını bugün yaptım. Corsair 2x8 GB belleği toplam 480 TL'ye aldım, arkadaşlar tek 8 GB'a minimum 350 demiş. MSI B450M Gaming Plus'ı geçen hafta 495 TL'ye aldım, 570 lira demişler. Acele etmeyip biraz indirim kovalarsanız 1800 TL'ye çok güzel halledersiniz işinizi. Benim tavsiyem:

820 TL Ryzen 5 2600
250 TL 8 GB RAM
500 TL MSI B450M Gaming Plus

1570 TL yaptı, 300 TL civarına gözünüze hoş gelen bir kasa alabilirsiniz. Bu bahsettiğim fiyatları muhtemelen hemen bulamazsınız RAM hariç ama biraz kovalarsanız bu fiyatlara bulursunuz.
Öncelikle RAM önerisi konusunda arkadaşlar değil tek bir kişi dedi 350 TL'yi. Bende Corsair önerdim. Gaming Plus'a gelince şuanda indirim yok bende indirimsiz fiyatı göz önüne alarak tavsiye ettim. Arkadaş isterse indirimi bekleyebilir ama ne zaman olacağı belli olmaz. Kasaya gelince, 300 TL'lik kasa alırsın ama sonra işlemcim neden ısınıyor diye sızlanırsın. Benim önerdiğim kasa forumda en çok önerilenlerden ve kalitesi harika. Görünüşü de şık. Mesh ön panel ile ısınma sorunu da yok. Almışken arkadaş kaliteli alsın ki uzun ömürlü kullansın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı