Uygun fiyatlı PC toplama tavsiyesi

Demir13Ömer

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar Merhaba,

Ben bilgisayarımı kendimce biraz güncellemek istiyorum da ama PC toplamaktan da bir haberim.

Öncelikle amacım mükemmel Bir PC değil idarelik Bir PC toplamak ;GTA 5 , Far Cry 4, PUBG Lite PC, Gibi Oyunları Kasmadan Oynamak İstiyorum. Anakartım DDR3 Slotlu Ve İşlemci pini 775 soketli.
Ekran kartı için 200-250 İşlemci İçin 150-200 TL Bütçem Var.

Farklı yerlerden bakıyorum da birbirinden farklıeEkran kartları var 4Gb 128bit 2 GB 128 bit fiyatları 100-300 lira arası değişiyorum. PC'den anlayan biri yardımcı olursa sevinirim hangi İşlemci ve ekran kartını almalıyım.

Şartlarım; İşlemci En az 4 Çekirdek,Ekran kartı 2 gb 128 Bit Olmalı Önerilerinizi Bekliyorum.

Öncelikle o sonda belirttiğin şartları kafandan at, bir ekran kartının performansını belli eden tek şey VRAM'i veya bant genişliği olmadığı gibi, işlemcinin performansını da çekirdek sayısı net olarak belli etmiyor. 2 çekirdek bir işlemci 4 çekirdek bir işlemciden daha iyi performans verebilir, çoklu çekirdek gerektirecek bir işlem mi yapacaksın ki 4 çekirdek olmasını şart koşuyorsun?

Şuan ki sistemini PSU + monitör dahil komple yaz. Sonra bütçeni yaz ardından arkana yaslan 😉

Eski bir monitör 60Hz ve çok güçlü bir güç kaynağım yok malesef bütcem işe ekran kartı ve işlemci için 350-400 Tl
İşlemci olarak Xeon E5450 düşüne bilirsiniz.Ekran kartı olarak da GTX 750 Ti.
Bu ürünleri aliexpress.com dan alabilirsiniz.
Teşekkür ederim, önerdiğin ürünleri inceleğim.
Öncelikle o sonda belirttiğin şartları kafandan at, bir ekran kartının performansını belli eden tek şey VRAM'i veya bant genişliği olmadığı gibi, işlemcinin performansını da çekirdek sayısı net olarak belli etmiyor. 2 çekirdek bir işlemci 4 çekirdek bir işlemciden daha iyi performans verebilir, çoklu çekirdek gerektirecek bir işlem mi yapacaksın ki 4 çekirdek olmasını şart koşuyorsun?
:) Kusuru bakma konuda da dediğim gibi pek anlamıyorum Pc ürünlerinden kulaktan dolma bilgiler işte, peki verdiğim bu fiyat aralığın da işlemci ve ekran kartı önerebilir misin (bit Gb Çekirdek gibi etkenleri göz önüne almadan)
İşlemci olarak Xeon E5450 düşüne bilirsiniz.Ekran kartı olarak da GTX 750 Ti.
Bu ürünleri aliexpress.com dan alabilirsiniz.
Sanırım önerdiğin ekran kartı ddr5 benim anakart ddr3 her hangi bir sorun teşkil etmiyor mu ddr farkı
?

Son düzenleme:
Eski bir monitör 60Hz ve çok güçlü bir güç kaynağım yok malesef bütcem işe ekran kartı ve işlemci için 350-400 Tl

Teşekkür ederim, önerdiğin ürünleri inceleğim.

:) Kusuru bakma konuda da dediğim gibi pek anlamıyorum Pc ürünlerinden kulaktan dolma bilgiler işte, peki verdiğim bu fiyat aralığın da işlemci ve ekran kartı önerebilir misin (bit Gb Çekirdek gibi etkenleri göz önüne almadan)

Sanırım önerdiğin ekran kartı ddr5 benim anakart ddr3 her hangi bir sorun teşkil etmiyor mu ddr farkı
?

Hayır takabilirsin hiçbir problem yaşamazsın, bütçe düşük olduğu için eski X serisi Intel işlemcilerden başka şansın yok gibi duruyor, GTX750 Ti ne kadar mal oluyor bilmiyorum ama onu alabilirsen güzel olur.

Hayır takabilirsin hiçbir problem yaşamazsın, bütçe düşük olduğu için eski X serisi Intel işlemcilerden başka şansın yok gibi duruyor, GTX750 Ti ne kadar mal oluyor bilmiyorum ama onu alabilirsen güzel olur.
Ben DDR farklı olunca uyum sağlanmıyor sanıyordum. DDR4 bir ekran kartı takarsam hiçbir veri kaybı yaşamadan kullanabileceksem seçeneklerim de artar. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerde DDR'lar fark yaratır, DDR3 RAM'ler sadece DDR3 anakartlara uyum sağlar ancak ekran kartlarında böyle bir durum söz konusu değil, kaldı ki GDDR5 ekran kartları var piyasada bolca ancak DDR5 anakart veya RAM henüz üretilmedi :) Ekran kartlarındaki GDDR, RAM ve anakartlardaki ise DDR ikisi farklı şeyler dolayısıyla sorun yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı