Uygun fiyatlı sistem toplama

Milijas

Centipat
Yer
Konya , Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler. Kendime uzun zamandır PC toplamak istiyordum. Fakat bugüne kadar ekran kartının monitör içinde olduğunu zannedecek kadar PC? Den anlamayan insandım. Bunu söylememin sebebi planladığım sistemde hata, eksik, saçma şeyler olursa bilgisizliğimdendir.

Not: Bir ürün aldım mı sonuna kadar kullanan birisiyim. Satmak istedim mi hep kazıklanıyorum. Yani anlayacağınız al sat, upgrade ile uğraşma niyetinde değilim.

İşlemci: Xeon X5687
Anakart: X58 LGA 1366 anakart
RAM: 4x4 1333 MHz

Kendimce eski ama güçlü olan böyle bir sistem planladım. Ekran kartı olarak RX480 düşünüyorum. Eğer üstünü desteklerden sistem üstünü de düşünürüm.
PSU olarak 500 600W olması lazım.
Ayrıca çok güçlü bir işlemci soğutucu da gerekicekmiş.

Sizce böyle bir sisteme ne kadar güvenilir?
Sistemin iyi ya da kötü yönleri nelerdir?
Ne tavsiye edersiniz?
?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kesin 2. El düşünüyorum. Dediğim gibi acelem yok mümkün olduğunca uygun fiyatlı parçalar denk getirmeye çalışıyorum. Fakat hala aklımda nasıl bir sistem toplamam gerektiğine dair net fikir yok.

Oc lu xeon düşünüyorum. Bilgisi olan varsa aydınlatırsanız sevinirim. Ya da nasıl uygun bir sistem kurulabilir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı