Uygun fiyatlı SSD önerisi

• Konuyu başlatan Sunny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 443

Sunny

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarım çok eski. 2-3 yıldır W8 kullanıyordum. Windows 10 sıkıntı oluyordu. Bildiğiniz gibi W8 desteği bitti ve birçok şey yavaş yavaş çalışmamaya başlıyor. Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum ama eski HDD'ye kurmak istemiyorum. SSD'nin bir miktarda olsa PC'yi rahatlatacağını düşünüyorum. Bilmiyorum doğru mu? Ama para boşa gitsin de istemiyorum var mıdır 500 -1000 TL arası mümkünse 500 GB düzgün bir SSD. Ve sizce Samsung EVO mu yoksa sana bu yeter deyip SanDisk mi?

Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz 2.94 GHz / 4,00 GB RAM / MSI NVIDIA GT 730.

Öncelikle bilgisayarım çok eski. 2-3 yıldır W8 kullanıyordum. Windows 10 sıkıntı oluyordu. Bildiğiniz gibi W8 desteği bitti ve birçok şey yavaş yavaş çalışmamaya başlıyor. Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum ama eski HDD'ye kurmak istemiyorum. SSD'nin bir miktarda olsa PC'yi rahatlatacağını düşünüyorum. Bilmiyorum doğru mu? Ama para boşa gitsin de istemiyorum var mıdır 500 -1000 TL arası mümkünse 500 GB düzgün bir SSD. Ve sizce Samsung EVO mu yoksa sana bu yeter deyip SanDisk mi?

Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz 2.94 GHz / 4,00 GB RAM / MSI NVIDIA GT 730.

Samsung'u alabilirsiniz SSD sistemi bir nebze değil %30 rahatlatır en az.

SSD Plus ve C800A çöp direkt. 870 EVO ise fahiş.
Bunlardan birini alın.
Sizin önerinizle birlikte bu sitede fiyatınında uygun olduğunu gördüm ve aldım. Daha yeni elime geçti. Paketleme çok hoşuma gitmedi. Boş bir kutunun içinde serbest bir vaziyette idi. Umarım bir şey olmamıştır. Anladığım kadarıyla bu sata ssd'lerde herhangi bir disk yok yani umarım bir şey olmamıştır. Ancak ben bunu monte edeceğim etmesine de benim PC'de ssd yeri yok. Bunu 3.5 inçe göre ayarlayan kızak yuvası almak da istemiyorum sadece bir yanından vidalasam herhangi bir sorun olur mu acaba herhangi bir ağırlığı yok tüy gibi.

Sizin önerinizle birlikte bu sitede fiyatınında uygun olduğunu gördüm ve aldım. Daha yeni elime geçti. Paketleme çok hoşuma gitmedi. Boş bir kutunun içinde serbest bir vaziyette idi. Umarım bir şey olmamıştır. Anladığım kadarıyla bu SATA SSD'lerde herhangi bir disk yok yani umarım bir şey olmamıştır. Ancak ben bunu monte edeceğim etmesine de benim PC'de SSD yeri yok. Bunu 3.5 inçe göre ayarlayan kızak yuvası almak da istemiyorum sadece bir yanından vidalasam herhangi bir sorun olur mu acaba herhangi bir ağırlığı yok tüy gibi.

Samsung'u mu aldın Kioxia mi?

Hard disk SATA kablosuna bağlayacaksın zaten 3.5 inç hard disk varsa oturmaması normal ama o HDD'nin kabloları SSD'ye uygun olur yani kabloyu takıp vidalamasan kalsa kasanın içinde sabit şekilde o bile olur.

Samsung'u mu aldın Kioxia mi?

Hard disk SATA kablosuna bağlayacaksın zaten 3.5 inç hard disk varsa oturmaması normal ama o HDD'nin kabloları SSD'ye uygun olur yani kabloyu takıp vidalamasan kalsa kasanın içinde sabit şekilde o bile olur.

Bugün yakınımızdaki bir bilgisayarcıdan kızak yuvası aldım 50 TL'ye. Olacak gibi duruyor. Samsung aldım. Takınca test edip sonuçlarını buraya yazarım. Abim bir harici hard disk istiyor bakalım onunla ilgili bir konu açacağım sanırım şimdi.

SSD'yi kurdum. Windows 10 yükledim. Samsung Magician programını da kurdum. SSD'nin gerçek olduğunu düşünüyorum. Programda görüyor ve Genuine yazıyor. Yalnız benchmark testleri aklıma karıştırdı. Görselleri buraya bırakıyorum. Bunlar normal mi bir ayar mı gerekiyor yoksa bir problem mi var bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler. Ayrıca SSD şu an tasarruf modunda. Over provisioning'i açınca Standart moddan bu moda geçti. Rapid modu açarsak Full performans moduna geçiyor bunu da ekleyim dedim. @742621 @Timuçib @CEO of SM Technology

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20240118234613.png
    CrystalDiskMark_20240118234613.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 12
  • ssd.png
    ssd.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Bugün yakınımızdaki bir bilgisayarcıdan kızak yuvası aldım 50 TL'ye. Olacak gibi duruyor. Samsung aldım. Takınca test edip sonuçlarını buraya yazarım. Abim bir harici hard disk istiyor bakalım onunla ilgili bir konu açacağım sanırım şimdi.

SSD'yi kurdum. Windows 10 yükledim. Samsung Magician programını da kurdum. SSD'nin gerçek olduğunu düşünüyorum. Programda görüyor ve genuine yazıyor. Yalnız benchmark testleri aklıma karıştırdı. Görselleri buraya bırakıyorum. Bunlar normal mi bir ayar mı gerekiyor yoksa bir problem mi var bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler. Ayrıca SSD şu an tasarruf modunda. Over provisioning'i açınca standart moddan bu moda geçti. Rapid modu açarsak Full performans moduna geçiyor bunu da ekleyim dedim. @742621 @Timuçib @CEO of SM Technology

Bilgisayarın SATA 2.0'dır SATA 3 desteklemiyordur. Direkt SATA girişine takılı değil mi?

Geri
Yukarı