Uygun fiyatlı VDS sunucu yapmak

Last Avenger

Hectopat
Daha fazla  
Online bir oyun için uzun süre açık kalacak PC'ye ihtiyacım var ve kendi cihazımda bunu yapamıyorum. Sanırım ihtiyacım olan şey bu. Sanal sunucu veya işletim sistemi üzerinden bunu yapabilir miyim? Oynayacağım oyunu oradan açacağım ve kendi cihazımı kapatsam bile hep açık kalacak ve işlem yapmaya devam edecek. Mümkün müdür bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanallaştırma, fiziksel bir konak bilgisayardan (örneğin kendi kişisel bilgisayarınız) ve/veya uzak bir sunucudan (örneğin bir bulut sağlayıcısının veri merkezindeki bir sunucu) "ödünç alınan" ayrılmış miktarlarda CPU, bellek ve depolama ile bir bilgisayarın yazılım tabanlı veya "sanal" bir sürümünü oluşturma işlemidir. Sanal makine, gerçek bir bilgisayar gibi hareket eden bir bilgisayar dosyasıdır. Bu dosyaya görüntü adı verilir. Birçok kişinin iş bilgisayarında yaygın olarak olduğu gibi, bir pencerede, genellikle farklı bir işletim sistemini çalıştırmak için veya kullanıcının tüm bilgisayar deneyimi olarak işlev görmesini sağlamak üzere ayrı bir bilgi işlem ortamı olarak çalışabilir. Sanal makine, sistemin geri kalanından bölümlenmiştir, yani bir VM içindeki yazılım, ana bilgisayarın birincil işletim sistemine müdahale edemez.

Aslında sizin söylemek istediğiniz şey aşağıda ama maliyet olarak amacınıza uygun değil.

Cloud Gaming :
Bulut oyun hizmetleri, en sevdiğiniz oyunları internete bağlanan ve bir ekranla gelen herhangi bir cihazda oynamanıza izin verir. Oyunu donanımınızda çalıştırmak yerine bulut oyun hizmetleri oyunu üst düzey grafik bellekle desteklenen sunucularında çalıştırır. Oyun daha sonra komutlarınıza yanıt verir ve her kare doğrudan cihazınıza aktarılır. İyi bir internet bağlantınız olması koşuluyla son kullanıcı deneyimi geleneksel oyunlara çok benzerdir.

Cloud Gaming, geleneksel oyunlara göre sayısız avantaj sağlar. En iyi bulut oyun özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

1. Üst düzey donanıma gerek yok​

Bulut oyun hizmetleri, en sevdiğiniz oyunları oynamanıza izin vermek için ileri teknoloji cihazlara ihtiyaç duymaz. En yeni oyunları, donanım yükseltmelerinde tek bir kuruş ödemeden en eski cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Üst düzey bir cihazınız yoksa, ancak oyun oynama konusunda tutkuluysanız, bulut oyun hizmetleri en iyi seçenektir.

2. Oyun indirmenize gerek yoktur​

Bulut oyun hizmetiyle oyun oynamak için herhangi bir oyun dosyası indirmenize gerek yoktur. Ayrıca, geleneksel oyunlarda neredeyse imkansız olan en kapsamlı oyun kütüphanesine bile sahip olabilirsiniz.

3. Her yerden erişim​

Oyun cihazları genellikle çok taşınabilir değildir. En taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarları bile her yerde oyun oynamanıza izin vermez. Bulut oyun hizmetleri, oyun oynamayı son derece taşınabilir hale getirir ve size her yerde ve her zaman oyun oynama özgürlüğü verir.

4. Tüm cihazlarda kullanılabilir​

Bulut oyun hizmetleri; Android, iPhone, Windows, Mac, Linux vb. aracılığıyla oyun oynamanıza olanak tanır. Bu hizmetler, cihazlarda platformlar arası oyun oynamayı destekler ve ilerleme, aynı hesap altında oturum açmış tüm cihazlarla senkronize edilir. Daha büyük bir ekrana erişiminiz yokken oyununuza bir akıllı telefonda bile devam edebilirsiniz.

Bulut oyun hizmetleri, masaya getirdikleri harika özellikler nedeniyle modern oyunun geleceğidir.

Siz oyunu oynamak değil, sadece açık bırakmak istiyorum deseniz bile aslında yaptığınız şey oynamaktır yani Coud Gaming'tir.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın oyun belirtmemişim. Metin2 üzerinden ek gelirim var. Onun için lazım. 8GB Ram Ryzen 5 3 serisi civarları bir işlemci işimi görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı