Uygun telefon tavsiyesi

Tavsiye edeceginiz bir navigasyon var midir hocam?
Uzun yıllar öncesinden TomTom iyi diye biliyordum ama hala piyasada var mı ya da daha iyisi var mı bilmiyorum açıkçası.
Not: iPhone haritayı TomTom'dan alıyor.
Hocam güç tasarrufu moduna alın parlaklığı kısın. Güç tüketimi azalacaktır. Navigasyon almaya gerek yok bence.
Güneşli yolda görmesi imkansıza yakın olur, ona odaklanırken kaza riski artar. Şehirler arası uzun ve sık kullanımlar için en iyisi navigasyon olur. Hem telefon sağlığı için hem de güvenlik için.

Eğer navigasyon cihazı + cep telefonu kombini yapmak isterseniz Samsung Galaxy M31 cihazı da alınabilir duruyor batarya kapasitesinden dolayı. Whatsapp vs sorun çıkaracağını sanmıyorum ancak kullananlardan yorum alabilirsiniz bence yorum alın kullanıcı tecrübesi en iyi kaynaklardandır. 6000MAH bataryası sizi uzun yola çıktığınızda üzmez diye düşünüyorum.

GoldMaster ve Piranha bulabildim fakat nasıl oldukları hakkında fikrim yok. Bu yüzden bunu öneririm gibisinden link atamıyorum.
Size tavsiyem navigasyon + telefondur fakat uygun bir navigasyon bir bulamaz iseniz mecbur telefon ile devam. Bir de sıcak yaz ayları için mıknatıslı tutucu öneririm. Klimayı açtığınızda telefonu da soğutmuş olursunuz.

Hocam 5000TL'ye çıkarım demişsiniz bence iPhone SE2'ye bakmalısınız 4 yıl boyunca iPhone 7 kullandım hiçbir donma yaşamadım fakat biraz hor kullandım telefonu :D dokunmatiği falan bazen çalışmıyordu hele elinde hafif bir ıslaklık varsa telefon hiçbir tepki vermiyordu son yıllarını saymazsak beni hiç pişman etmedi telefon ama şimdi 5000'e çıkmakta ohooo kim bekliyecek derseniz 2500TL altı olup ta donmayan telefon görmedim ben ilk 1 yıl donmasa bile 2. yıla girdiğinizde öküz gibi donuyor bence paraya hiç acımayın dediğim telefonu bir değerlendirin.

Hocam navigasyon cihazi almaya cok ikna o
Uzun yıllar öncesinden TomTom iyi diye biliyordum ama hala piyasada var mı ya da daha iyisi var mı bilmiyorum açıkçası.
Not: iPhone haritayı TomTom'dan alıyor.

Güneşli yolda görmesi imkansıza yakın olur, ona odaklanırken kaza riski artar. Şehirler arası uzun ve sık kullanımlar için en iyisi navigasyon olur. Hem telefon sağlığı için hem de güvenlik için.
Hocam navigasyon cihazina ikna ettiniz beni. Tesekkur ettim. Onu biraz arastirayim artik :)
Cevap veren herkese tesekkur ettim arkadaslar.

Hocam 5000TL'ye çıkarım demişsiniz bence iPhone SE2'ye bakmalısınız 4 yıl boyunca iPhone 7 kullandım hiçbir donma yaşamadım fakat biraz hor kullandım telefonu :D dokunmatiği falan bazen çalışmıyordu hele elinde hafif bir ıslaklık varsa telefon hiçbir tepki vermiyordu son yıllarını saymazsak beni hiç pişman etmedi telefon ama şimdi 5000'e çıkmakta ohooo kim bekliyecek derseniz 2500TL altı olup ta donmayan telefon görmedim ben ilk 1 yıl donmasa bile 2. yıla girdiğinizde öküz gibi donuyor bence paraya hiç acımayın dediğim telefonu bir değerlendirin.
Önerdiğiniz cihaz gerçekten 5000₺ bandındaki en iyi cihazlardan birisi ve benim de aklıma ilk gelen önermek istediğim cihaz buydu. Apple cihazlar gerçekten stabil ve rahat. Ancak uzun yolda kullanacağını ve navigasyon istediğini söylediği için konu sahibi ben de SE 2020’nin pil kapasitesini ve ekranının boyutunu göz önüne alarak tavsiye etmedim. Ancak şarj etmek ve ekran araçta sorun olmaz derse alınabilir.

iPhone 6 kullanıyorum, 2100 mAh olması lazım DEJİ batarya var. Uzun yolda Yandex navigasyon yükledim. 300 KM yolda bir tur %100 şarj, bunun üzerine 5.000 mAh powerbank ve %60 şarjı bitirdi. Açıklama ve gösterim olarak daha anlaşılır olduğu için Yandex kullanmıştım ama resmen sömürdü :D
Not: Kendi uygulaması tek şarjda getiriyordu en son :)

Geri
Yukarı