Uygunsuz üslup uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Erdem Alsırt'ın otizm spektrumuna dahil olduğunu, daha spesifik olarak, yüksek fonksiyonlu otizm veya Asperger sendromuna sahip olduğunu düşündüğümü söylediğim için uygunsuz üslup uyarısı almışım. Arkadaşlar, hayret bir şeysiniz. Bu adam açtığı her konuda forum tarafından madara edilip alay konusu olurken aldığı hakarete varan yorumlar karşısında uyuyan moderasyon ekibi, benim temelinde yardım etme isteği bulunan, şahsi hiçbir şey ima etmediğim mesajıma uyarıyı basıvermiş. Niyetim yanlış anlaşılmıştır, olabilir; bu iki yüzlülüğün açıklaması nedir peki?

Ben neyin doğru olabileceğini ona ah vah etsin diye değil, kendisi hakkında belki çok önemli bir gerçeği öğrenmesinin onun yararına olacağı için söyledim. Bunu kendisine kanıtlamak ister veya istemez, bu beni bağlamaz.

Ben de konuya aptalca dediğim için uygunsuz üslup aldım. Çiçek olmamızı da isterler yakında. Olmuyor böyle, kurallara uyuyoruz ama içinde aptal geçtiği için uygunsuz üslup oluyor.
Yazılı iletişim olduğu için amaçlar tam anlaşılmıyor olabilir.

Son düzenleme:
Daha dün 1360 çözünürlüklü laptop ekranını nasıl 1400 900 yaparım diye bir konu vardı. Monitör alarak dedim gereksiz mesaj verdiler.

Konuya baktım. Uyarıyı ben vermedim, fakat konuyu açanın sorunu laptop ekranı ile değil bağladığı ekranla alakalı. Bağladığı ekranın çözünürlüğü daha yüksek olmasına rağmen, laptop ekranının çözünürlüğünden daha fazlasını seçemiyordu, bağladığı ekran için.

Ana ekranı bağladığı ekran olarak seçince çözmüş sanırsam.

Bunu nasıl bir üslup ile yazdığınız sorun teşkil diyor. Onu da yazsaydınız keşke konuda. Burada yazdığınız gibi değil, daha saldırgan bir biçimde yazmışsınız ki bu uyarıyı hak etmişsiniz bana göre:

Otizm spektrumuna dahil olduğun 500 km öteden belli oluyor.

Konuya baktım. Uyarıyı ben vermedim, fakat konuyu açanın sorunu laptop ekranı ile değil bağladığı ekranla alakalı. Bağladığı ekranın çözünürlüğü daha yüksek olmasına rağmen, laptop ekranının çözünürlüğünden daha fazlasını seçemiyordu, bağladığı ekran için.

Ana ekranı bağladığı ekran olarak seçince çözmüş sanırsam.

Evet cidden öyleymiş. En son dün az bir göz gezdirmiştim konuya demek ki iyi anlayamamışım. Ceza doğru o zaman.

İnsanoğlu gariptir her lafı kaldırmaz diye başlayıp gerisini getirmeyeyim anlayan anlar. Senin durumun tam olarak üstteki o kelimeyle anlaşılacak bir durumdan ibaret görünüyor. Sen iyi niyetle bilimsel veriler ışığında yardım etmek maksatlı yaparsın da karşındaki muhattap bu durumu daha önce gerçek hayatında yaşamışsa tekrar buna şahit olmak travmaya sebebiyet verir. Senin iyi niyetin kanatlanır kuş olur gider.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı