Uyku modu sonrası EBA'ya girilmiyor

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
2 gün önce bilgisayarı normal şekilde kapatıyordum. Yanlışlıkla uyku moduna almışım, ertesi gün (dün) fark ettim. Açtım bilgisayarı, canlı derse girdim. Dün tek hata iTunes idi, sildim uygulamayı, Windows Store'dan indirmeye çalıştım, orası da hem çok geç açıldı hem de hata verdi, indirmedi. (hata kodunu konunun altına koyacağım) Dün kapattım, bugün sabah açtığımda dersi Zoom üzerinden yaptık ve bir sıkıntı yoktu. EBA canlı dersine girmeye çalışınca hata veriyor, açmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. 😁
Desktop Screenshot 2021.03.30 - 10.06.14.99.png
Desktop Screenshot 2021.03.31 - 11.19.46.55.png
Son durumu vereyim; BIOS pilini çıkartıp taktım, bir şey değişmedi. Windows Store'a bağlanmıyor, güncelleştirmeleri denetleme kısmında bağlantı hatası aldım. iTunes'da bağlantı hatası vermişti, EBA da bağlantı hatası veriyor. 😁

Son düzenleme:
2 gün önce bilgisayarı normal şekilde kapatıyordum. Yanlışlıkla uyku moduna almışım, ertesi gün (dün) fark ettim. Açtım bilgisayarı, canlı derse girdim. Dün tek hata iTunes idi, sildim uygulamayı, Windows Store'dan indirmeye çalıştım, orası da hem çok geç açıldı hem de hata verdi, indirmedi. (hata kodunu konunun altına koyacağım) dün kapattım, bugün sabah açtığımda dersi Zoom üzerinden yaptık ve bir sıkıntı yoktu. EBA canlı dersine girmeye çalışınca hata veriyor, açmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. 😁
Son durumu vereyim; BIOS pilini çıkartıp taktım, bir şey değişmedi. Windows Store'a bağlanmıyor, güncelleştirmeleri denetleme kısmında bağlantı hatası aldım. ITunes'da bağlantı hatası vermişti, EBA da bağlantı hatası veriyor. 😁

Acaba dediği gibi güvenlik duvarını falan kapatmayı denediniz mi?

Dediğim gibi güncelleştirme denetlenirken bağlantı hatası alıyorum, antivirüs kullanmıyorum, güvenlik duvarını kapattım fakat sonuç aynı. 😁

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir göz atın derim belki işe yarayabilir olmadı silip yüklersiniz :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir göz atın derim belki işe yarayabilir olmadı silip yüklersiniz. :D
Bu vedoyu gördüm, denedim, sonuç aynı. Silip yüklemeyi en başta denedim zaten. 😁

Bu vedoyu gördüm, denedim, sonuç aynı. Silip yüklemeyi en başta denedim zaten. 😁

Hmm anladım kullanmadığım için bilmiyorum araştırdığım birçok forumda çözüm aynı. Olmadı varsa yakın bir tarihe sistem geri yükleme yapın. İndirdiğiniz program veya yaptığınız herhangi bir işlem bu hataya sebebiyet vermiş olabilir.

Hmm anladım kullanmadığım için bilmiyorum araştırdığım birçok forumda çözüm aynı. Olmadı varsa yakın bir tarihe sistem geri yükleme yapın. İndirdiğiniz program veya yaptığınız herhangi bir işlem bu hataya sebebiyet vermiş olabilir.
Son günlerde yaptığım tek şey canlı derslere girmek, iTunes'tan müzik dinlemek ve CS girmek. Bu arada CS'de bir sıkıntı yok, şaşırdığım noktalardan birisi. Ben de Microsoft sitesinden baktım, aynı bağlantı sıkıntısını yaşayanlar olmuş, denedim yine olmadı. İlk defa başıma geliyor. Daha önce bilgisayar anakarttan dolayı kilitlenmişti. 8-9 ay oldu olmuyor, o zaman BIOS pili ile düzelmişti. 😁

Son günlerde yaptığım tek şey canlı derslere girmek, ITunes'tan müzik dinlemek ve CS girmek. Bu arada CS'de bir sıkıntı yok, şaşırdığım noktalardan birisi. Ben de Microsoft sitesinden baktım, aynı bağlantı sıkıntısını yaşayanlar olmuş, denedim yine olmadı. İlk defa başıma geliyor. Daha önce bilgisayar anakarttan dolayı kilitlenmişti. 8-9 ay oldu olmuyor, o zaman BIOS pili ile düzelmişti. 😁

Yani saçma bir hata uygulamada da sorun olabilir istersen kullanan arkadaşlarına da sor şu an aynı hata onlarda da var mı diye. Ve dediğim gibi sistem geri yüklemeyi deneyebilirsin son çare olarak :D

2 gün önce bilgisayarı normal şekilde kapatıyordum. Yanlışlıkla uyku moduna almışım, ertesi gün (dün) fark ettim. Açtım bilgisayarı, canlı derse girdim. Dün tek hata iTunes idi, sildim uygulamayı, Windows Store'dan indirmeye çalıştım, orası da hem çok geç açıldı hem de hata verdi, indirmedi. (hata kodunu konunun altına koyacağım) dün kapattım, bugün sabah açtığımda dersi Zoom üzerinden yaptık ve bir sıkıntı yoktu. EBA canlı dersine girmeye çalışınca hata veriyor, açmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. 😁
Son durumu vereyim; BIOS pilini çıkartıp taktım, bir şey değişmedi. Windows Store'a bağlanmıyor, güncelleştirmeleri denetleme kısmında bağlantı hatası aldım. ITunes'da bağlantı hatası vermişti, EBA da bağlantı hatası veriyor. 😁

Tek çözüm formatdır.

Son durumu vereyim; bir abiden yardım istedim, sistemi geri yükleme kısmından hatadan 1 gün öncesine al dedi ama maalesef olmuyor. Tek çare format gibi duruyor. İyi olur aslında ama bilemiyorum. Düşünmem gerek bunu. Bana en çok dokunan kısmı canlı dersler ve gidecek olan oyunlarım. 😭 Galiba format atacağım. 😁

Geri
Yukarı