Uyku modunda BIOS açılması ?

R.B.D

Kilopat
Selamlar, MSI GE60 Apache Pro 2 laptopum var. Aslında bakarsanız sanırım bazı ayarlamaların yanlış yapıldığından bu sorunun meydana geldiğini düşünüyorum. Vakti zamanında ilk aldığım zamanlar (Ekim 2014) başıma bu olay gelmişti. Ekranı indirdim 15dklığına geldiğimde ise bilgisayar açıktı sesi geliyordu ekranı kaldırdım BIOS çıktı karşıma. Bir kaç zaman bu uyku modunu kullanmadım sonraki kullanımlarımda bu sorun yoktu ancak şimdi tekrar başıma geldi. Genellikle bataryayı çıkarıp masaüstü PC gibi yüksek performans için kullanıyorum, arada sırada batarya tembelleşmesin diye bataryayı da kulanmayı ihmal etmiyorum. Bugün batarya ile kullanırken uykuya aldım çok güzel sorunsuz şekilde kapandı sleep ışığı yanıp sönmeye başladı masaya koydum. 20 dk ya yakın bir süre öyle kaldı sonra kendi kendine açıldı ekranı açtım yine BIOS.. ESC ile çıkış yapıyorum siyah ekran geliyor yine BIOS açılıyor. BOOT sırasını değiştirdim F10 diyerek çıktım yine direkt BIOS u açıyor. Mecburen power tuşundan kapattım. Açtığımda "Scanning and repairing drive C:" yazısı çıktı ve %10 %20.. diye sayarak işlemi tamamladı. BIOS ta böyle bir şey yapmak tehlikeli ama yoksa çıkış olmuyor. Şarj adaptörü takılıyken hiç uykuya girmiyor ayrıca... Şuanda MSI ın katılımlı işletim sistemi 8,1 kurulu ve zaten içime sinmiyor. GTA 5 kargo ile gelince direkt Microsoft'un sitesinden indirdiğim 8.1 single language ile temiz kurulum yapmayı düşünüyorum birazda işletim sisteminden kaynaklı gibi geliyor. Bu arada BIOS sürümüm son sürüm yeni güncelledim sayılır.
Evet, işte böyle bir sorunum var. Sizlerden gelen önerileri dinliyorum teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı