Uyku tutmadı

70-80 yaşında falan mısınız? Sadece gece uykusu 3 saatse OK, aksi halde bayılıp kalırsınız. Gün içinde uyuyorsunuzdur mutlaka ya da telafisi oluyordur onun haftanın bir günü en az.
Sadece pazar günleri 8 saat uyuyorum. (Bugün hariç.)
Bende şimdi uyusam bir daha imkansız uyanamam diye uyumamaya karar verdim .

3 saat uyku nedir ya gerçi bünye alışmışsa neden olmasın diyeceğim de bilemedim.
Alıştıktan sonra rahatsız etmiyor, yaklaşık 2 yıldır bu düzendeyim.

Son düzenleme:
Hocam çok iyi bir şey bu. Hiç yorgun hissetmiyor musun gün içinde kendini? Ben de istiyorum 3 saat uyku. Gereksiz bir şey fazla uyku. Yöntemi var mı?
Bana göre bu sigara bırakmak ile benzer şeyler, tamamen kafada bitiyor. İlk zamanlarda (2-3 hafta kadar) kendimi uyumamaya şartlayarak başladım. Bir süre sonra az uyumaya alışınca, bu durum benim için normalleşti.
Önceki 7-8 saatlik uyku düzenime kıyasla biraz daha gergin birisi olduğumu söyleyebilirim. Bunun dışında hafif bir yorgunluk oluyor fakat bu benim için kayda değer bir rahatsızlık değil.
Ancak az uyumanın sağlık açısından zararlı olduğunu söylüyorlar, bu nedenle tavsiye etmiyorum ama benim seçimim az uyumak yönünde.
Bu bir tavsiye değildir!

Bu arada ben insanlara 7 saat uykunun yettiğine de inanmıyorum tamamen insanlığı daha çok sömürüp kendilerine vakit ayırmamaları için diretilen bir şey 7-8 saat muhabbeti. (Kastettiğim çalışma saatlerini bilinçli olarak yüksek tutmaları.) 24 Yaşına gireceğim hiç 7 saat uyudum oo uykumu almışım oley diyemedim. 8.5 - 9 saat minimum bende.

Biraz da gerçeklere geleyim, günlük 7 saat asgari sınırdır uykuda. Ve 3-4 saat uyursanız yavaş yavaş beyin hücreleriniz normal olmayan bir şekilde kendine zarar vermeye başlar. Japonya'da mangaka'ların ölümlerinin asıl sebebi yorgunluk ve uykusuzluktur.

Son düzenleme:
Bana göre bu sigara bırakmak ile benzer şeyler, tamamen kafada bitiyor. İlk zamanlarda (2-3 hafta kadar) kendimi uyumamaya şartlayarak başladım. Bir süre sonra az uyumaya alışınca, bu durum benim için normalleşti.
Önceki 7-8 saatlik uyku düzenime kıyasla biraz daha gergin birisi olduğumu söyleyebilirim. Bunun dışında hafif bir yorgunluk oluyor fakat bu benim için kayda değer bir rahatsızlık değil.
Ancak az uyumanın sağlık açısından zararlı olduğunu söylüyorlar, bu nedenle tavsiye etmiyorum ama benim seçimim az uyumak yönünde.
Bu bir tavsiye değildir!
Evet hocam az uyumak zararlıdır. Tavsiyem 4 saat gece, yarım saatte öğlen uyuyun beyin çok iyi çalışıyor muş.

Yeni konular

Geri
Yukarı