Uykum olduğu halde uyumak istemiyorum

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun zamandır bu sorun var. Bugün 12 de uyumam gerektiği halde saat gece 2 oldu ve bu yazıyı yazıyorum. Uyusam uyurum ama uyumak istemiyorum. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Özellikle okulda çok sıkıntı çıkmaya başladı. Okulda uyusam uyku felci yaşıyorum çoğunlukla.

Uzun zamandır bu sorun var. Bugün 12 de uyumam gerektiği halde saat gece 2 oldu ve bu yazıyı yazıyorum. Uyusam uyurum ama uyumak istemiyorum. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Özellikle okulda çok sıkıntı çıkmaya başladı. Okulda uyusam uyku felci yaşıyorum çoğunlukla.
Gün içinde kendine vakit ayır istediğin şeyleri yap enerjini at gece zımba gibi uyu.

Neredeyse bir haftadır 3-4 gibi yatıyorum Full Kurtlar Vadisi izliyorum eskidende böyleydim şimdi de böyleyim uyku felcinin ne olduğunu bilmiyorum fakat kendine sınırlama koy örneğin şu saatten sonra telefonu bırakacağım diye. Baktın olmuyor bir doktora başvur kesinlikle.

Bir de yaşın kaç?

Uyuman da gerekiyor. Uykusuzluğun da ciddi sorunları oluyor ve bunu alışkanlık hâline getirmemek gerek. Çoğu bilim adamı da uykuyu gereksiz olarak ele alıp çok az yatmıştır. Örneğin Nikola Tesla günlük iki saat uyuyordu ama bu uyku düzeni de ağır sinir krizi geçirmesine sebep oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı