Uykuya Dalmakta Zorlanmak

psikolojik sorunun olmadığından eminmisin? bunu açığa vurmaktan korktuğun için de stres yapabilirsin. kafamın içinde koşuşturan fikirleri susturabilsem demişsin demekki var bişeyler ?

Psikolojik/fiziksel anlamda hiçbir sorunum yok arkadaşlar. Sadece düşüncelerime engel olamıyorum, bazen çok önceden öğrendiğim bir şey aklıma geliyor, şarkı sözlerini tekrarlıyorum (çoğunlukla isteyerek), yapacaklarımı planlıyorum vb. o kadar. Yani gün içinde yaşadığım herhangi bir olay yüzünden gece uykum kaçmıyor, zaten insanların dediklerini dikkate alan birisi değilim, kendi bildiğimi okurum hep. Kimse bana zorla bir şey yaptıramaz.

Ruh sağlığım gayet yerinde. Başka sorunlar yüzünden 7 ay kadar önce 3 kez psikoloğa gittim (14 kilo vermiştim ruhsal sorunlarım yüzünden, kaburgalarımı sayabiliyordum, saçım 3 ay boyunca uzamadı sıkıntıdan, daha yeni kestirdim 7 ay sonra yani, hayattan kopmuştum, durumumu siz düşünün artık) ve yaklaşık 3 ay kadar 2 farklı ilaç kullandım ve eski kiloya (84,3 kg) döndüm, yani toparladım.

Şimdi fişek gibiyim. Önüme çıkanı yıkıp geçiyorum. Düşüncelerimi karşımdakine -ne düşünürse düşünsün- her şekilde aktarıyorum, tanıdık/tanımadık herkese. Ağzıma geleni söyleyebiliyorum. Önceden sus-pus biriydim, şimdi neredeyse utanmaz/yüzsüz biri oldum. :D

Küllerimden yeniden doğdum yani 4 aydır beni kimse tutamıyor. :ROFL:

Edit: ASMR Barber videolarına baktım, bana göre değil. Başkasına masaj yapılması, traş edilmesi vs. ''I don't like this'' (n)

Ben de aynı sen gibiyim. Yaptığın herşeyi bazen fazlasını bazen azını yapmışımdır ama işe yaramadı son 3 senedir yatakta artık 4-5 saat öylece bekledikten döndükten sonra uyuyabiliyorum. Eczaneden uyku ilacı aldım işe yaramadı, doktora gittim bir tanı koymadı birkaç tavsiye verdi hergün aynı saatte yatağa gitmek, uyku hijyenine dikkat etmek, yatağa gitmeden 1-2 saat öncesi yemek yememek ve meşrubat, çay ve kaveden uzak durmak gibi. Bana bir uyku ilacı yazdı Temazepam, 10 mg'lık haplar ve gece yatağa gitmeden yarım saat önce al dedi, duruma göre 2 tane alabilirsin dedi, bu hem uyku ilacı hem de kas gevşetici. Aşırı rahatlatıyor sanki alkol içmiş gibi oluyorum (Çok güzel bir his ama bağımlı olacağım galiba :D) Yatağa gidersen uyutuyor ama yatağa gitmezsen uyutmuyor 3-4 saat sonra etkisi geçiyor bence bir doktora görün gerekirse ilaç verir zaten. Geçmiş olsun çok zor bir durum kendimden biliyorum.

Tamamen karanlık bir ortam elde etmek önemli.Ayrıca uyumadan önce telefon ve elektronik cihazlarla bağlantınızı kesmeyi deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı