Uyumakta güçlük çekiyorum

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, normalde uykuyu seven top patlasa kalkmayan biriyim. Geçen haftam tatildi ve oldukça uyudum. En son pazartesi ciddi anlamda geç uyandığım için uyumadım sabah iş olduğu için. Pazartesiyi salıya bağlayan gece uyumadım ve salı günü sadece akşam üstü mesai sonrası 2 saat uyudum. Salıyı çarşambaya bağlayan gece ise saatlerce döndüm yatakta uyuyamadım en sonunda kalkıp biraz oturdum ve saat 5 gibi yatıp 7'de kalktım, normalde asla duymazdım alarmı. Çarşamba günü de yine yaklaşık 1,5-2 saat uyudum mesai sonrası ve yine uyuyamıyorum. Kitap okumayı ve YouTube üzerinde normalde beni uyutan videoları izlemeyi denedim saatlerce izliyorum uyutmuyor. İşin garip yanı ise uykusuzluk çekmiyorum. Sadece gözlerim yoruluyor ve normale göre hafif bir dikkat eksikliği oluyor. Bu uyku durumuna ek olarak yemek istemiyor canım. Ciddi anlamda acıkıp enerjisiz hissedince bir çikolata ile geçiştirip akşam yemeğinde mecburiyetten yiyorum. Bu durum bir anda neden kaynaklanmış olabilir sizce? Geçici bir dönem midir?

Arkadaşlar merhaba, normalde uykuyu seven top patlasa kalkmayan biriyim. Geçen haftam tatildi ve oldukça uyudum. En son pazartesi ciddi anlamda geç uyandığım için uyumadım sabah iş olduğu için. Pazartesiyi salıya bağlayan gece uyumadım ve salı günü sadece akşam üstü mesai sonrası 2 saat uyudum. Salıyı çarşambaya bağlayan gece ise saatlerce döndüm yatakta uyuyamadım en sonunda kalkıp biraz oturdum ve saat 5 gibi yatıp 7'de kalktım, normalde asla duymazdım alarmı? Çarşamba günü de yine yaklaşık 1, 5-2 saat uyudum mesai sonrası ve yine uyuyamıyorum. Kitap okumayı ve YouTube üzerinde normalde beni uyutan videoları izlemeyi denedim saatlerce izliyorum uyutmuyor. İşin garip yanı ise uykusuzluk çekmiyorum. Sadece gözlerim yoruluyor ve normale göre hafif bir dikkat eksikliği oluyor. Bu uyku durumuna ek olarak yemek istemiyor canım. Ciddi anlamda acıkıp enerjisiz hissedince bir çikolata ile geçiştirip akşam yemeğinde mecburiyetten yiyorum. Bu durum bir anda neden kaynaklanmış olabilir sizce? Geçici bir dönem midir?

Ayni ben hocam ben böyle kend, kendime uykumu bozarak kendi kendime zevkine yerine getitirm çözümü ise uyandıgından sonra diger akşama kadar uyuma mesela uyandıgında saat öglen 4 SE diger günün 7sine kadar uyumayın 7:30 8 gibi uyuyun uykunuz düzelir bu taktigi hep yaparım.

@SouSage Normalde dengesiz bir uyku düzenim var zaten inan ne yöntemler geliştirmiştim kendime ama bu sorunu aşamadım hiçbir şekilde. 3 gündür yaklaşık 6-8 uyudum ve uykusuzluk çekmiyorum. Hiç normal değil.

Geri
Yukarı