Uyutmaya Zorlayan Çınlama Sesleri

Artik cok korkuyorum uyumaktan. Bazen patlayan kafa sendromu dedigimiz olay, bazen karabasan dedigimiz olay, bazen uyumaya yakinken, uyumadan gordugum kabuslar. Cogu zaman da uyumadan once surekli ve hizli bir sekilde kalbim atiyor. Bunun nedeni sanirim ustteki yazdigim seylerden bazilarinin olabilme dusuncesi oldugu icin. Onlar oldugunda hep korkuyorum. Artik uyumaktan korkuyorum. Ne yapacagimi sasirdim.
Bende de aynı durum vardı ilk başlarda tv nin karşısında yani tv izlerken kanepede uyuyordum bu sesi fazla duymuyordum zamanla takıntım geçti simdi rahatlıkla uyuyabiliyorum

Konuda konusulan cogu şeyin asıl sebebi kulak degil. Anksiyete/panik atak gibi durumların da icinde bulunduğu duygu-durum bozuklukları. Konuyu açan arkadaş; tıp çalışanı olarak psikiyatri hekimiyle görüşmeni tavsiye ediyorum. sinir sistemin üzerindeki fazla yükü azaltmak icin gerekli destegi aldiginda sıkıntıların düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı