Uzağı Görememe Lazer Tedavisi Ne kadar?

Hocam bende de miyop var şuan. Ben ilk zamandan beri gözlük kullanıyorum, alıştım. İlk zamanlar zordu ama sonradan alışıyorsun. Lens kullanmadım ama duyduklarıma göre bakımı biraz daha zormuş.
Lazer konusuna gelince amcam çok eskiden lazer göz çizdirme ameliyatı olmuş. Fiyatı bilmiyorum ama ameliyatın kesin garantisi yokmuş. Kalıcı görme kaybı gibi şeyler az ihtimalli de olsa olabiliyormuş.
Muayene ol numarası, astigmatı belli olsun lens alabilirsin. Ben lens de kullandım uzun süre. Göz alışınca hem ekonomik hem de çok kullanışlı oluyor.
@kino hocam siz lens kullanmışsınız. Bakımı nasıl oluyordu?
Peki hocam gözlük alsam, zamanla iyileşir miyim? Hafta sonu gideceğim sanırsam fakat önceden bilgi alıp içimi rahatlatmayı istiyorum. Lens veya gözlük takmak sadece taktığımız zaman mı netleştiriyor? Yoksa zamanla gözleri de iyileştiriyor mu?
Hocam iyileşme olmuyor diye biliyorum. Sanırım en fazla ilerlemesi duruyor. Onun haricinde evet, sadece gözlüğü veya lensi taktığınız zaman net görüyorsunuz.

Nasıl yani hocam, şimdi ömrüm boyunca kullanmak durumunda mıyım?
Maalesef evet. Şu anki teknoloji ile tam bir çözüm yok. Lazer ameliyatı bile %100 düzeltir diye bir şey yok. Zamanla tekrarlama ihtimali de var. Numaranız 2'nin altında ise dert etmenize pek gerek yok bence.

Peki hocam gözlük alsam, zamanla iyileşir miyim? Hafta sonu gideceğim sanırsam fakat önceden bilgi alıp içimi rahatlatmayı istiyorum. Lens veya gözlük takmak sadece taktığımız zaman mı netleştiriyor? Yoksa zamanla gözleri de iyileştiriyor mu?

Hayır gözleri iyileştirmezde bozmazda

Neyse doktora gideyim, belki ilaçla falan çözülebilecek bir şeydir.

İlaçla tedaviside yok hocam gözlerinizi çizdirirseniz gözleriniz anında sıfırlanıyor ilk günkü gibi görüyorsunuz bir daha da numarada büyüme olmuyor diye biliyorum ama lazer olmak için gözünüzün uyumlu olması lazım.

Neyse doktora gideyim, belki ilaçla falan çözülebilecek bir şeydir.
Göz bozukluğunu ilaçla düzelten doktor bulursanız bana da haber verin, söz sizin ilaç masraflarınızı da ben karşılayacağım. Çünkü çoo..................oook uzun yıllardır gözlük kullanıyorum. ☺️ ☺️

En ucuz göz çizdirme ameliyatını bildiğim kadarıyla göz vakfı yapıyor. 1500 TL - 2000 TL arası.

Dünyagöz' ün fiyatı 4500TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı