Uzağı görememek ve bulanık görme

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda çıkan birkaç göz sorunum var. Doktora gideceğim ama en erken ayın 30'unda gidebiliyorum. Sizin de tavsiye ve yorumlarınızı beklerim. Trafikte 30-50 metre ilerideki aracın plakasını okuyamıyorum. Işıkların etrafında değişik bir bulanıklık, yansıma oluşuyor. Gökyüzüne baktığımda parlak küçük ve siyah noktalar oluşuyor. Ve yaz başladığından beri çok bilgisayar başındayım. Yorumlarınızı beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Sorunların tamamı bende de var ve ben astigmatmışım. Aslında kendimi miyop sanıp gitmiştim ama astigmat olduğum ortaya çıktı. Ama o parlak ve siyah noktalar, gözlüğü taktığımdan sonra da geçmedi. O büyük ihtimal başka bi şey.

Astigmat var sende sanırım bulanık görürsün ve ilerdeki şeyi seçemezsin özellikle akşamları görüşünde azalır. Yani karanlıkta daha az görürsün. Gözlük kullanmalısın doktora gidene kadar da özellikleri geceleri yolculuk etmekten sakın bence.

Etkileri
  • Bulanık görme
  • Geceleri görüş azlığı
Astigmat ile birlikte miyop olma durum var bi de ki çok sıkıntı bir şeydir. Uzağı görmezsin, karşıda mesela biri gelir anlamazsın kim geldiğini falan.

Etkileri
  • Bulanık görme x2 ( Özellikle uzağı)
  • Geceleri görüş azlığı

Not: Doktor olmadığımdan kendi yaşadığım tercübelerim ve okuduklarıma göre böyle. En kısa süre de doktora gitmeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar son zamanlarda çıkan birkaç göz sorunum var. Doktora gideceğim ama en erken ayın 30'unda gidebiliyorum. Sizin de tavsiye ve yorumlarınızı beklerim. Trafikte 30-50 metre ilerideki aracın plakasını okuyamıyorum. Işıkların etrafında değişik bir bulanıklık, yansıma oluşuyor. Gökyüzüne baktığımda parlak küçük ve siyah noktalar oluşuyor. Ve yaz başladığından beri çok bilgisayar başındayım. Yorumlarınızı beklerim.
Öncelikle bilgisayar göz bozmaz, ki bu kanıtlanmıştır araştırabilirsin he hadi bozsa bile GEÇİCİ olarak gözü bozar, yorar, kaşındırır. Bunun bilgisayarla ilgili olacağını sanmıyorum. O sorun bende de vardı hatta 10-20 metre ötedeki arabanın plakası çok bulanıktı ancak sonradan kendi kendine düzeldi ama yinede sen bi doktora görün, farklı sonuçlar çıkabilir.

Göz tansiyonu olabilir. O noktalar bende de vardı zira. İlacın yan etkisi yüzünden göz tansiyonum çıkmıştı. Şu an öyle bir sorunum yok.

Doktora gitmeniz lazım acilen.

Arkadaşlar bende bu sorun havuzun altında gözümü açtıktan sonra başladı. Şuan gözüm biraz ağrıyor ve uzağı hafif bulanık görüyorum. Sizce geçer mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı