Uzak ama iyi okul mu yakın ama ortaokul mu?

Kafan sayisal basiyorsa fen sana daha uygun ama tabii ki de yuzdelik dusme ihtimali var, ama soyle de dusun yeni acilan fen lisesinin imkanları falan daha iyidir yani okul yeni sonucunda falan bu etkenler senin için önemlidir bilmem ama böyle bir şey de soz konusu. Eğitim olarak fen lisesi risk tir çünkü yeni açılmış belki eğitimi iyi olacak belki de kötü, okulların ikisini de gezdiniz mesela ben resulzade yi gezdikten sonra okulu beğenmeyip direk vazgeçtim o okuldan. Belki sen sever direk kafandaki soru işaretlerini giderir sin bence bir okulları gez eğer gezmediysen.

Ben gezdim sen ne zaman gittin bilmiyorum resulzadenin binası geçici bir bina olmasına rağmen bana aşırı güzel geldi depreme dayanıklı değil diye taşınmış yeni binası bundan daha güzel olur bence tabii herkes farklı düşünür. Mamak fen bana küçük geldi ve o general zeki doğan tarafı biraz kötü bence çevresi çok mülteci var dün gittim sol parti falan kağıt yapıştırmış hep öyle insanlar dolu o taraf resulzade ise Kızılay AVM'nin sağında dikmende yeri çok güzel geldi bana dediğim gibi biraz düşündüm tercihim resulzade oldu eğer çok zorlanırsam nakil aldırırım.

Yeni açılan okulun öğretmen kadrosu iyiyse oraya git. 2-3 sene içinde diğer okulu geçer muhtemelen. İkisini de araştır, yüzdelik dilime göre seçme. Zaten tercihleri yapmışsındır ama 2 ve 3. yerleştirme için fikrin değişirse diye yazdım. Hayırlısı olsun.

Yeni açılan okulun öğretmen kadrosu iyiyse oraya git. 2-3 sene içinde diğer okulu geçer muhtemelen. İkisini de araştır, yüzdelik dilime göre seçme. Zaten tercihleri yapmışsındır ama 2 ve 3. yerleştirme için fikrin değişirse diye yazdım. Hayırlısı olsun.

Nakil alırım en kötü Mehmet emin resulzade yi yazdım önceye o daha uzak ama yüzdelik olarak daha iyi dediğin gibi hayırlısı olsun.

LGS de yüzde 2'lik dilime girdim ve Ankara dayım. Mehmet emin Resulzade Anadolu lisesi ve mamak fen lisesi arasında kaldım. Mamak fen lisesi 2.4 km Mehmet emin resulzade al ise 6.6 km. Biri yüzde 3'lük biri yüzde 5'lik dilimde. Ve mamak fen geçen sene açıldı ama eve yakın ve tüm akrabalarım o tarafta oturuyor. Mehmet emin Resulzade'yi başarılarından dolayı istiyorum ama kararsız kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Bence uzağı tercih et, hele ulaşımı kolaysa. Yüzde 2-3 le 5-6 nın öğrenci kalitesinde dağ gibi fark var 50 yle 53 ün farkı gibi düşünme.

Geri
Yukarı