Uzak Durulması Gereken Markalar

Konu şu saatten sonra yoruma kapatılmalı haklısınız. Bazı yanıltıcı yorumlar kaldırılmalı. Mesela galax ve paliti kötüleyen yorumlar gibi. Onun dışında başka marka kaldığını düşünmüyorum zaten. Yoruma kapatılabilir.
Galax ve Palit kaldırılmalı, MSI kaldırılmamalı. Gerçekten komik olmuş...

MSI'nın fiyatına pahalı diyenler, GTX 1080 Gaming X'i dolar 4,82 iken 3600 TL'ye aldım. Monitörümü de 2276 TL'ye aldım.

Fiyatları hariç katılmıyorum. Ben Razer Kraken 7.1 Chroma'daki ses şiddeti, bassı, ses kalitesi vs. gibi özellikleri diğer markaların kulaklıklarında göremedim. (Aynı fiyatlardaki ürünlerden bahsediyorum)
Aynı zamanda 3.5 yıl kadar kullandım. Bir sıkıntı olmamıştı. Benden kaynaklı bir kırılma oldu sağ tarafında o kadar. Belirteyim yurtdışından alındığını.
Tamamen sizin şanssızlığınızla alakalı galiba.
Klavyelerini kullanma fırsatım olmadığı için bir şey diyemeyeceğim.

Sadece bir ürün almışsın, tek bir ürün sonucunda değerlendirme yapmak doğru olmaz. Zira üç farklı ürünümde de bir sıkıntı çıktığı için böyle bir sitem içerisindeyim, tamamen benim şanssızlığım mı yani üç ürün de? Klavyelerini kullanma fırsatına gerek yok, Çin malı Kailh anahtar kullanıyorlar Alman malı MX Cherry yerine, üstüne üstlük malzemeden kısmalarına rağmen en pahalı klavye modelleri de kendilerinin.

Vatan'da 800 TL bahsettiğin Chroma modelinin en günceli, o fiyata eş değer başka kulaklık olsa dahi eş klasmanda değiller zaten. Uyguladıkları fiyat politikası hiçbir türlü uyuşmuyor diğer firmayla, aynı fiyatta başka hangi ürünü denedin?

Bu arada Vatan'da 800 TL gibi bir fiyat etiketine sahip olan 7.1 Chroma modeli sanal 7.1 ses teknolojisi sunuyor, en basitinden Dolby Digital bile değil. Tam yarı fiyatı olan Steelseries Arctis 5 modeli ise DTS Headphone: X teknolojisini kullanıyor. Arctis serisinin en iyi mikrofon kalitesine sahip kulaklık modeli olduğunu belirtmemde de fayda var. Dedicated To Sound yani DTS dediğimiz teknoloji son yıllarda kulak üstü kulaklıklarda kalitesini konuşturmaya devam eden bir teknoloji zaten, günümüzün en kaliteli sinemaları olan IMAX salonlarında kullanılan Dolby Digital teknolojisini bile geçmiş durumda kulaklık modellerini baz aldığımızda. Ki Razer, 10 yıl önce üretilen Logitech G35 modelinde bile olan Dolby Digital 7.1 teknolojisini koymaktan bile aciz, ne idüğü belirsiz sanal 7.1 ses teknolojisini 800 TL fiyat etiketine sahip bir modeline koymayı bilinçsiz alıcılardan ötürü ihmal etmiyor. Mis gibi ışıklandırma teknolojisini de her reklamında ön planda tutup ürünlerini çok iyi bir satış politikasıyla satabiliyor.

Son olarak; ses kalitesini belirleyen şey ses şiddeti veya bass oranı değildir. Önemli olan şey tizdir, düşük seviyeli ses oranında bile en ufak ayrıntısına kadar her şeyi duyabilme olanağıdır. Zaten ses sistemlerinin en iyilerinden biri olan Sennheiser firmasının çıkardığı High-End Audiophile ürünlerinde benimsediği olay da tam olarak bu. Mesela müzik klasmanında çok alınan ama aslında kalitesiz olan Beats veya JBL modellerinin daha çok bilinmesi de tamamen bu bilinçsizlikten ve yapılan reklamlardan kaynaklıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır Sony kullanıyorum bende herhangi bir sıkıntı çıkartmadı ve çok memnunum.Siz neden acaba bu kanıya vardınız ?
Hocam mesajımı düzeltmeye gidiyorum başlığı yanlış okumuşum. Ben uzak durulmaması gereken diye okudum. :kıkırda:
Flash TV üzerinden satılan marka "iXperia" eklenebilir. Şaka bir yana Sony eklenebilir.
NOT: Konuyu yanlış okuduğumdan mesajda bir yanlışlık oluştu. Kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı