Uzak modemden internet sinyali nasıl daha iyi alınır?

Barisdrkn

Kilopat
Daha fazla  
Benim 100Mbps internetim var ve modem salonda, evimiz çok büyük değil ama koridorun sonunda olduğumdan mıdır bilmiyorum odam telefonum için ölü bölge çekmiyor. Bilgisayarım da Wireless adaptörü var 2.4GHz o da tam stabil değil yani arada ping çıkıyor internetimin en fazla 40-45 Mbit'ini alabiliyorum. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim?

- Salondan odama kablo döşeyemem bu Router ne işe yarıyor modemin yerine mi kullanıyoruz yoksa modeme falan mı takıyoruz anlamadım hem ölü bölge sorununu hem de internetten tam hızımı almamı sağlar mı?

Daha iyi bir Wireless adaptörü alsam uzak yerden 5GHz kullanabilir miyim veya bu router işimi görür mü yeni bir Wireless adaptör yerine.

Tenda'nın PowerLine ürününü aldım ama aşırı dandik çıktı pingimde sorun olmadı ama 100Mbit internetimde en fazla 50Mbit verebildi o yüzden iade ettim PowerLine ürünü almak istiyorum ama farkın olmayacağını düşündüğümden almaktan çekindim TP-Link Powerline alsam 100 Mbit internetimi pingsiz bir şekilde alabilir miyim? 80-90 hatta 70 alsam da olur.

Geri
Yukarı