Uzaktan dosyalara nasıl erişilebilir?

Maalesef 300Mbps vermiyorlar diye biliyorum yanlış bilmiyorsam en fazla 200Mbps oluyor diye biliyorum çünkü VDSL2 desteklemesi lazım o da yoksa 100Mbps onunda göknet altyapı sorgusu yapabilirsiniz orada değerleri bana SS olarak atarsınız yardımcı olurum size.

Hocam santrale 4 metrelik bir mesafem var göktürk böyle veriyor.

1658704472029.png

Hocam santrale 4 metrelik bir mesafem var göktürk böyle veriyor.

Eki Görüntüle 1462997

Hocam en fazla 100Mbps alabilirsiniz altyapınızda VDSL yapısı iyi ama fiber yok benim altyapı daha kötü 50 Mbps aldım 45 civarı veriyor ama yetiyor gene bana siz 95 Mbps download 8 upload ortalama almanız gerekiyor Speedtest SS atabilir misiniz? Santral mesafeniz 13 metre çok yakınsınız bu iyi bir şey.

H

Hocam en fazla 100Mbps alabilirsiniz altyapınızda VDSL yapısı iyi ama fiber yok benim altyapı daha kötü 50 Mbps aldım 45 civarı veriyor ama yetiyor gene bana siz 95 Mbps download 8 upload ortalama almanız gerekiyor Speedtest SS atabilir misiniz? Santral mesafeniz 13 metre çok yakınsınız bu iyi bir şey.

Hocam şu an 35 MB alıyorum Wi-Fi alıcım kötü ancak Ethernet ile bağladığımda 65-70 arası rahat alıyorum.

1658705049511.png

H

Hocam şu an 35 MB alıyorum Wi-Fi alıcım kötü ancak Ethernet ile bağladığımda 65-70 arası rahat alıyorum.

Eki Görüntüle 1463010

Anladım Ethernet kullanırsan senin için çok iyi çünkü MC sunucusu daha dengeli çalışıyor Wi-Fi alıcısı ben kullanıyorum ama modem yanımda kabloda aldığım değerler aynı bir sıkıntı olmuyor ama senin değerler düşük sana en az 90 95 Mbps download vermeleri lazım modem alakalı olabilir ya da başka nedenleri var TurkNet'e destek talebi açarsan çok iyi olur.

Anladım Ethernet kullanırsan senin için çok iyi çünkü MC sunucusu daha dengeli çalışıyor Wi-Fi alıcısı ben kullanıyorum ama modem yanımda kabloda aldığım değerler aynı bir sıkıntı olmuyor ama senin değerler düşük sana en az 90 95 Mbps download vermeleri lazım modem alakalı olabilir ya da başka nedenleri var TurkNet'e destek talebi açarsan çok iyi olur.

Hocam kablolar eski dendi ama bilmiyorum.

Olabilir ama senin modem yeni galiba ping değerin güzel ama bina gelen kablo eski olduğu için değerler düşük çıkabilir bu doğru kabloları değiştirebilirler. Senin taktığın kablo CAT kaç o da önemli?

Hocam kabloları değiştirmezler diye düşünüyorum Türk Telekom 2 aydan önce yapmaz kaç CAT derken onu anlamadım modem arayüzünde böyle yazıyor.

1658705831920.png

Hocam kabloları değiştirmezler diye düşünüyorum Türk Telekom 2 aydan önce yapmaz kaç CAT derken onu anlamadım modem arayüzünde böyle yazıyor.

Eki Görüntüle 1463015

Attığın modem özellikleri benim dediğim kablo yani kablo özelliği CAT5 CAT5e CAT6 gibi değerler yani kablonun üstünde yazar bu kablo eski olabilir ondan değer düşük çıkabilir.

Attığın modem özellikleri benim dediğim kablo yani kablo özelliği CAT5 CAT5e CAT6 gibi değerler yani kablonun üstünde yazar bu kablo eski olabilir ondan değer düşük çıkabilir.

Hocam kontrol edeyim kısa süre içinde döneceğim.

Hocam kontrol ettiğimde kablo üstünde hiçbir şey yazmıyor.

Hocam kontrol edeyim kısa süre içinde döneceğim.

Hocam kontrol ettiğimde kablo üstünde hiçbir şey yazmıyor.

Hocam bende biraz araştırdım CAT 5 olması çok sıkıntı değilmiş firma verdiyse size genellikle CAT5 oluyormuş ama senin internet için yeterli ama bina gelen senin daireye gelen kablo eski olduğu için değer düşük çıkıyor elindeki kablo eski olsaydı ping değeri yüksek çıkardı ve santral mesafen önemli benim mesafa 284 metre 28 pingim var senin 7 ping değerin güzel ama kablo değişmeden pek çözüm olmaz diye düşünüyorum çünkü modemde iyi değerlerin hepsi normal. modem marka ve model nedir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı