Uzaktan eğitim ve askerlik

deamonicaz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben daha öncesinde 2 kere askerliğimi tecil ettirdim tecilim 01.01.2024'te bitiyor yaklaşık 5 ay var askere bir süre daha gitmemek için üniversite sınavına girdim ve şimdi 2 senelik uzaktan eğitim bölümlerinden birini seçeceğim. Benim sorum şu uzaktan eğitim de askerlik tecil ettiriliyor mu ettiriliyor ise bu tecili ben mi yapacağım yoksa okul otomatik yapacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite sisteminde kaydınız olduğu için otomatik olarak sisteme işleniyor. Siz yinede e devlet üzerinden kontrol edin.

Ustam ben de mezun oldum 2022 de otomatik tecil etmiş şu an e-Devlet'ten baktığım da 2024 Temmuz ayı gözüküyor ben bunu tecil ettirebilir miyim?

Aga üniversiteden mezun olduysan o hak 1 kere var diye biliyorum ama belki de mezun olduktan sonra tecil hakkı veriyordur bir askeriyeyi ara sor derim.

Aga üniversiteden mezun olduysan o hak 1 kere var diye biliyorum ama belki de mezun olduktan sonra tecil hakkı veriyordur bir askeriyeyi ara sor derim.

Dostum ben kendim gidip hiç uzatmadım e-Devlet'ten baktığımda 2024 Temmuz ayı yazdığını gördüm. Şimdi gitsem askerlik şubeye tekrar uzatabiliyor muyum onu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı