Uzaktan gelen Wi-Fi ağının güç ve stabilitesini arttırmak

ismail0100

Kilopat
Yer
ankara
Daha fazla  
Meslek
üni öğrencisi
Merhabalar forumda bu tarz konu bulamadığım için bu konuyu açıyorum.

TT hat çekmediği için, 15 metre karşı binadaki komşudan gelen beraber kullandığımız Wi-Fi var. Normal şartlarda herhangi bir araç yoksa 1 çubuk anca çekiyor o da çekerse. Bu durumda internete bile girilemiyor tahmin edebileceğiniz üzere.

Ancak TP-Link WA801nd (WPS pasif POE destekli evrensel Access Point) ürününü bizim eve takıp çalıştırınca internete girilebiliyor ancak sürekli kopmalar oluyor ve hız da yavaş bayağı. Kopmalardan sonra bazen hemen geri bağlanıyor bazılarında ürünü açıp kapatmak falan gerekebiliyor.

Benim sorum yukarıdaki ürün bu durum için doğru bir ürün mü? Eğer doğruysa yapacak çok bir şeyim yok zaten bu ürün 200 lira bandında ve ben daha fazla para vermek istemem.

Ethernet bağlama imkânım yok ve alacağım router, menzil güçlendirici, repater artık bu duruma hangisi uygunsa benim evimde duracak. Bu duruma uygun önerileriniz var mı?
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

TT hat çekmediği için, 15 metre karşı binadaki komşudan gelen beraber kullandığımız Wi-Fi var. Normal şartlarda herhangi bir araç yoksa 1 çubuk anca çekiyor o da çekerse. Bu durumda internete bile girilemiyor tahmin edebileceğiniz üzere.

Ancak TP-Link WA801nd (wps pasif poe destekli evrensel Access Point) ürününü bizim eve takıp çalıştırınca internete girilebiliyor ancak sürekli kopmalar oluyor ve hız da yavaş bayağı. Kopmalardan sonra bazen hemen geri bağlanıyor bazılarında ürünü açıp kapatmak falan gerekebiliyor.

Benim sorum yukarıdaki ürün bu durum için doğru bir ürün mü? Eğer doğruysa yapacak çok bir şeyim yok zaten bu ürün 200 lira bandında ve ben daha fazla para vermek istemem.

Ethernet bağlama imkânım yok ve alacağım router, menzil güçlendirici, repater artık bu duruma hangisi uygunsa benim evimde duracak. Bu duruma uygun önerileriniz var mı?

Size kısa vadede hat çekilemeyecekse bu üründen iki tane alıp kullanabilirsiniz.
Bu cihazlara iki adetde poe adaptör gerekiyor.

Ancak TP-Link WA801nd (wps pasif poe destekli evrensel Access Point) ürününü bizim eve takıp çalıştırınca internete girilebiliyor ancak sürekli kopmalar oluyor ve hız da yavaş bayağı. Kopmalardan sonra bazen hemen geri bağlanıyor bazılarında ürünü açıp kapatmak falan gerekebiliyor.

Eğer bağlandığın modem sadece 2.4 GHz destekliyorsa senin için bir çözüm ne yazık ki yok.

Eğer bağlandığın modem sadece 2.4 GHz destekliyorsa senin için bir çözüm ne yazık ki yok.

Maalesef sadece öyle.

Evinize başka bir modem alın ve kablo ile köprüleme yapın.

Keşke kablo çekebilsem, yoksa cidden güzel bir çözüm ama maalesef.

Hocam bütçe nedir? En basitinden Xiaomi Mi Pro önerebilirim.

Bendeki ürüne göre avantajı nedir? Yoksa ararken bende çok denk geldim.

Sistemini tam anlayamadım. Bende Ethernet yok. Bu Wi-Fi'yi yakalıyor mu? Ve 2'si de aynı evde olur mu yoksa 1i 1 evde, diğeri diğer evde mi olmalı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı