Uzaktan öğretim görüp örgün okumak

Selam, bir tanıdığım farklı şehirden bir üniversitede uzaktan okuyor fakat gördüğü eğitim örgünmüş ve diploması da öyle olacakmış. Sadece sene başı ve sonları o şehre gidip belge işlerini ve sınavlarını veriyormuş. Böyle bir şey var mı? Varsa bunu nasıl öğrenebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, böyle bir şey var. Açık öğretimle uzaktan öğretimin farklarını saymış tanıdığınız. Ayrıca sınav için şehir seçilebiliyor.
Hocam ben YBS okumak istiyorum fakat bir yandanda çalışacağım IT sektöründe. Bulunduğum şehirde hem çalışıp hem okumam mümkün değil o yüzden açık öğretim okumak istiyorum. Normal örgün YBS bitirmek ile açık öğretim YBS bitirmek arasında fark var mıdır?

Son düzenleme:
Bende yeni öğrendim hocam açık öğretim diye geçiyormuş yukarıda anlattılar, ama örgün ile farklarını bilmiyorum. Her ünide var mı onu da bilmiyorum.

nasıl yani hocam anlamadım

Açık öğretim iktisat fakültesinde okursan örneğin anadolu üniversite kamu yönetimi oku diplomamda iktisat fakültesi yazıyorken diğer alanlar örneğin programcılık, fotoğrafçılık ve kameramanlık gibi açık öğretim fakültesi yazıyor.

Geri
Yukarı