Örgün Öğretim Dışına Çıkma

Adanalı Genç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Lise 1 de sınıf tekrarı yaptım sonra lise 1 tekrar okudum sınıfı geçtim. Bu yıl lise 2 deydim 1'nci dönem 46.5 gün devamsızlık yaptım okuldan ayrıldım. Örgün eğitim hakkım bitmişmi oluyor. ?

Şu anda açık liseye geçtim meslek açık lisesindeyim. Seneye tekrar normal okula gitmek istiyorum.

Para versem olmazmı. Veya özel Final Liseleri alırmı beni ?

İnanılmaz çok çok pişmanım milli eğitimle konuşsam. :(

Ben 2 yıl üst üste kalmadım birde. Lise 1'de ve Lise 2'de 1'nci dönem kaldım.

Bugün annem bana sarıldı more lini bozma olum dedi. Mustafa abim benimle konuştu bu hafta için piskologa gidi cem mustafa abim Kimya Mühendisliğini okuyor okulunda açık lise bitirip çok gelen varmış. Ben azim edi cem çalışı cam ful ünüversiteyi açıktan bitirerek kazana cam annemin bana sarılıp kafana takma demesi beni mutlu etti artık umrumda degil hiç birşey. Ben okuyucam. Okuyup iyi bir yere gelecem. Kafama taktım artık tek hedefim okumak.

Bugün annem bana sarıldı more lini bozma olum dedi. Mustafa abim benimle konuştu bu hafta için piskologa gidi cem mustafa abim Kimya Mühendisliğini okuyor okulunda açık lise bitirip çok gelen varmış. Ben azim edi cem çalışı cam ful ünüversiteyi açıktan bitirerek kazana cam annemin bana sarılıp kafana takma demesi beni mutlu etti artık umrumda degil hiç birşey. Ben okuyucam. Okuyup iyi bir yere gelecem. Kafama taktım artık tek hedefim okumak.
En iyisini yapıyorsun. Açık veya örgün öğretim olmasının inan bence farkı yok. Ben de bir sene kaldım, belki kalırım seneye ya da 12'de bilemiyorum ama kalmayacağım bayağı kilitlendim bu konuda. Okuyan insan zaten her türlü istediği yerlere gelir, bunun öğretim türü ile zerre alakası yok.

Mesleki açık liseye geç tavsiyem, meslek öğrenirsin şahsen ben muhasebe okuyorum, örgün'den daha iyi. 1000 tane ders dayamıyorlar önüne, sadece hafta sonları gidiyorum okula. Örgünde ilk seneyi nasıl çektim diyorum kendime.
Zaten Mesleki Açık Öğretim Muhasebe Finansman bölümdeyim. Ama ben asla muhasebecilik yapmam lise bitince.

Benim artık bir hedefim var 4 Yıllık Kimya teknolojisi bölümünü kazanmak en az. Ayrıca 4 yıl okuduktan sonra askere gidip 6 ay askerlik yaptıktan sonra eğer istersem yüksek okul mezunu olduğum için Teğmen olarak göreve devam ede biliyorum hatta rütben dahi yavaş yavaş yükseliyor giden bazı abimin arkadaşları var kafama yattı bu. :) en az Kimya Mühendisi ol cam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı