Uzay-zaman düzleminde yırtık oluşabilir mi?

BabaFİngo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sitenin içeriğine pek uymuyor ama 2-3 gündür bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum. Yani eğer uzayda oluşturabilecek çok büyük bir enerji ile uzay-zaman düzleminde boyutlar arası bir yırtık oluşabilir mi, yoksa bu sadece bir teori mi?

Cevaplarsanız çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Sitenin içeriğine pek uymuyor ama 2-3 gündür bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum. Yani eğer uzayda oluşturabilecek çok büyük bir enerji ile uzay-zaman düzleminde boyutlar arası bir yırtık oluşabilir mi, yoksa bu sadece bir teori mi?

Cevaplarsanız çok teşekkür ederim.
Oluşturulabilir.
1662712409656.png

Işık hızının üstüne çıktığımız zaman bile yaşanılabilir bir durum. Çünkü sadece ışık yani enerji o hızda gidiyor. Işık da madde olmadığına göre etki edeceğini zannetmiyorum. Ama bir maddeyi o hızlara çıkarabilecek bir enerji kaynağı yarık oluşturabilir.

Dedikleriniz çok mantıklı. Sorunun cevabı ise, evet böyle bir şey oluşma ihtimali var ama günümüze kadar böyle bir şey görülmedi. Fakat yakın zamanda bu tür olayları artık görmeye başlayacağız diye düşünüyorum. Umarım göremeden göçüp giderim.

Dedikleriniz çok mantıklı. Sorunun cevabı ise, evet böyle bir şey oluşma ihtimali var ama günümüze kadar böyle bir şey görülmedi. Fakat yakın zamanda bu tür olayları artık görmeye başlayacağız diye düşünüyorum. Umarım göremeden göçüp giderim.
Öyle bir şey olursa sırf sana inat geçmişe portal açıp alacağım seni. Eğer yok olusan aniden 50-60 yıl sonraki ben olabilirim.

Sorumluluk kabul etmiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı