Uzayda kaybolan Rus kadına ne oldu?

Asla yaşayamaz. Atmosferdeki belli tabakaların kaç derecelere çıktığından haberin var mı? Giysi fiziksel anlamda korusa bile o sıcaktan giyside yer alan oksijeni soluduğu için ölür.

Kıyafetin kumaşı sağlam bir malzemedir diye tahmin ediyorum sıcaklık fazla evet ama ısı iletme hızı çok düşük seviyedir o giysilerde.

Bir yerden duymuştum, sanırım külleri bulunmuştu.

Kaskının kapağını açmış olması gerekir.

Karadeliğin kütleçekim kuvvetine kapılarak içine çekildi, şu anda uzaylılara çay partisi yapıyor. Yahu arkadaş bir konu açıyorsun, bir kaynak bir şey bırak bari. Yarım yamalak araştırmasız bilgiler.
Çok düşündürücü ve kendine çeken bir yorum oldu bu benim için. Gerçekliğine bütün benliğim ile "kıyafetinin altında kaldı" kadar inanmasamda bu da ona yakın bir yerde.

Çok düşündürücü ve kendine çeken bir yorum oldu bu benim için. Gerçekliğine bütün benliğim ile "kıyafetinin altında kaldı" kadar inanmasamda bu da ona yakın bir yerde.

Gerçek düşüncen mi yoksa alay mı ediyorsun anlayamadım ama komplo teorisi niteliğindeki bilginin az sallamasyonun çok olduğu şeylere çok da takılmamak lazım. Karadelikler ilgini çektiyse Stephen Hawking - Karadelikler ve Bebek Evrenler kitabını okuyabilirsin.

Astronot giysileri bizim giydiğimiz normal pazar malı gibi mallar mı nasıl yırtılsın?
1666728037228.png

Sanırım sizin aklınızdaki kıyafet bu.

Gerçek düşüncen mi yoksa alay mı ediyorsun
Evet dostum şaka yapıyorum, mizahına katıldım sadece.

Dosya Ekleri

• 1666728024471.png
    1666728024471.png
    236,9 KB · Görüntüleme: 21
Kıyafetin kumaşı sağlam bir malzemedir diye tahmin ediyorum sıcaklık fazla evet ama ısı iletme hızı çok düşük seviyedir o giysilerde.
1960'larda yapılmış bir astronot giysisinin 1600 derecelere kadar çıkan sıcaklıklara dayabileceğini mi düşünüyorsunuz gerçekten? Bu arada olay iddiadan ibaret ama giysi konusunda ciddiyim.

1960'larda yapılmış bir astronot giysisinin 1600 derecelere kadar çıkan sıcaklıklara dayabileceğini mi düşünüyorsunuz gerçekten? Bu arada olay iddiadan ibaret ama giysi konusunda ciddiyim.

Kardeşimiz bir bilgi mi vermiş şu an yanmaz sadece boğulur ya da göktaşı gibi çakılır.
Bu 1950 astronot kıyafetleri ile ilgili:
NASA bilim adamları, pilotları yüksek irtifalarda koruma ve Dünya'nınkine benzer bir atmosfer sağlama yeteneği göz önüne alındığında, mark IV'ün potansiyel bir model olduğunu belirtti. Tasarımı uygun hale getirmek için, giysiyi termal kontrol için alüminyumla kapladılar ve belindeki bir tüp aracılığıyla elbiseye oksijen pompalayan kapalı döngü bir solunum sistemi eklediler.

Cevaplarınız için teşekkürler bildirim gelmedi neden yazmadılar dedim açtığım konulara baktım yazmışsınız bayağı bir yorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı