Uzun boylu olmak iyi bir şey mi?

Kingdragon01

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Yaşım 16 ve boyum 1.88. annem ve babamdan uzunum. Benim bir de sesim kalın ve sakalım var. Hep benimle yaşıt olan kişiler bana abi diyorlar. Sizce uzun boylu olmak iyi bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaşım 16 ve boyum 1.88. annem ve babamdan uzunum. Benim bir de sesim kalın ve sakalım var. Hep benimle yaşıt olan kişiler bana abi diyorlar. Sizce uzun boylu olmak iyi bir şey mi?
Bilimsel olarak baktığımızda çok uzun boyluluk anomallik beynin hipofizin üretdiği somototropinin fazla olması nedeniyle meydana gelir.Uzun boyluluk bazen haraket kordinasiyasının bozulmasına da getire bilir

Ne kadar uzun olduğuna bağlı bence. Ben 1.85'im, memnunum. Oraya buraya sığamadığım, kendime göre giysi bulamadığım oluyor bazen ama abartı uzun olmadıkça sorun değil bence.

18 yaşımda 1.97 boyuna eriştim ve şu an 28 yaşındayım bu yaşıma kadar en büyük artısını spor yaparken gördüm kas kütlelerim daha büyük daha gösterişli görünüyor. Kız arkadaş mevzularında bir yerde dikkat çekmek anlamında da %100 etkili. Kafamı sağa sola çarpmasam gayet memnunum aslında. Özet olarak bence sağlıklı kendine bakmış bir uzun olmak çok büyük bir artı.

Bence 1.90 üstü olmak dezavantaj.

Mesela reis?

Geri
Yukarı