Uzun Boylu Olmayı Olmazsa Olmaz Avantaj Sanan çocuklar

Boy bu kadar da önemli olmamalı bence. Hani çok kısa olmadıktan sonra boyun pek önemi yok. Şahsen ben 1.99 civarındayım ve çok da memnun değilim. Tabii ki hiçbir zaman isyan etmedim ama sıkıntılarını da çektim. Özellikle asker döneminde 😄

Benim sonsuz değil. Terziden berber hizmeti bekleyen adama saygı duymam. Bu soruların yeri burası değil, bilimsel cevap için doktora gidecekler.

Zaten bu konular hep gırgırla geçiyor.

Benim de bu mesaja olamadı nedense.

İnsanlar bazen başkalarına açamadıkları dertleri buradan dile getirebiliyor. Biliyorsunuz, dert ve sıkıntının zihinsel ağırlığı, paylaştıkça hafifleyebilir. Yoksa ben de doğru yöntemden bahsettim. Bu konular bana da anlamsız geliyor ama karşıdaki kişinin ne yaşadığını anlamak güç. Böyle konu açan kişilerin, zamanında bu tarz dertleri olup atlatmış kişilerden alacakları öneri ve tavsiyeler kıymetli olur.

İnsanlar bazen başkalarına açamadıkları dertleri buradan dile getirebiliyor. Biliyorsunuz, dert ve sıkıntının zihinsel ağırlığı, paylaştıkça hafifleyebilir. Yoksa ben de doğru yöntemden bahsettim. Bu konular bana da anlamsız geliyor ama karşıdaki kişinin ne yaşadığını anlamak güç. Böyle konu açan kişilerin, zamanında bu tarz dertleri olup atlatmış kişilerden alacakları öneri ve tavsiyeler kıymetli olur.
Dert paylaşmak başka, 21 yaşına kadar bilimsel olarak genetiginin etki ettiği kadar uzayacaksın cevabına böyle olur muyum soyle olur muyum tarzinda cevap yazmak başka. Bu da konuya duzgun mesaj yazanlara saygısızlık oluyor. Kişi kendi duymak istemediğini duyunca saldırmaya geçiyor, yediremiyor. Hala saygıdan bahsedebilir miyiz?

Şahsen öyle bir konu açılsa ve şöyle bir mesaj gelse:

Kafalarını dolmuş, minibüste çarpmanın etkileri...

Kişi sinirlenmekte haklı olur. Zaten tüm sorun burada. Adam akıllı negatif ya da pozitif öneri yapanlar 3 4 kişi oluyor. Kalanlar gırgır şamata. Düzgün mesaj yazanlara, bu tarz mesaj yazanlar saygısızlık yapıyor aslında... :)

Neyse, biz onaylamakla mükellefiz. Ama "Aileme nasıl PC aldırırım?" konularındaki gibi bir karar gelirse, onaylamayız. :)

En kötü avantajı şudur:
Sizi kimsenin teke tekte gözü kesmez ama çok güzel pusu yersiniz. Ben mesela çok tecrübeliyim. 1 kere bıçaklandım, 1 kere kafamda kiremit kırdılar (ama 10 numara kırdılar).

O olay bana da geldi istiklal marşı törenden 3 5 Dk önce nobetciydim okulda bayrağı indir sen kaldıracaksin dediler bende tamam dedim sonra ipi bi bıraktım kafama 6 7 KG bayrağın kurşunu geliyordu arkadaşım tutmasa %2000 GG ydim bu olay çok sıkıntılı.

Çok haklısın yazdıklarına katılıyorum.
Genelde ergen sorunları bunlar. :)
Eğer boyu uzamadıysa sürekli yakınırlar, şikayet ederler. 2-3 sene sonra biraz boyları uzar tatmin olurlar.
Sonra paaat! Neden zayıfım veya kiloluyum derler vücutlarından yakınırlar. 2 sene sonra vücutlarını toplar, tatmin olurlar.
Sonra yine paaaat! Neden sakalım çıkmıyor, neden saçlarım böyle?
Kilolu adam kilo vermek ister, sakalsız adam sakal çıkartmak.

Bunlar ergenlik nedeniyle fiziksel farklılıklarımızın kabul edilebilir, diğer insanlar tarafından sevilebilir olması için uğraştığımız şeyler.

Önemli olan dış görünüş olarak düzeltilebilir olanları düzeltmek ve düzeltilemeyenleri kabul edip kendinle barışık olmak. Herkes 1.90, kaslı ve yakışıklı olmak ister ama önemli olan kendi farklılıklarını, yeteneklerini öne çıkarmaktır.
Messi kaslı ve uzun boylu mu? hayır ama futbol diyince akla ilk gelenlerden. (Ronaldocuyum :) ) 1.90 birçok forvetten daha başarılı.
ÇAYCİ HÜSEYİN LAN? Adam uzun boylu, kaslı, yakışıklı olmamasına rağmen birçok yakışıklı çocuktan daha fazla ekranlarda oynadı? :)

1.93'üm en büyük sıkıntısını uçak yolculuğunda çekiyorum (acil çıkış kapısı hariç), onun dışında artık eskisi kadar kıyafet sorunu yok gibi ama yine de var. Zor beğenen birisi olarak bir şeyi çok beğenip bedenini bulamamak çok sinir bozucu.

En güzel avantajı da trafikte durup üstünüze yürüyen insanlara karşı, arabadan inip "hayırdır ne var " dediğinizde hemen R'ye takıp gitmeleridir :)

Geri
Yukarı