Uzun kıvırcık saç kabarmasını önleme

4yb4rs

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar, saçım uzun kıvırcık. Marcelo'nun saçlar gibi 2-3 katını düşünebilirsiniz. Bayağı bonus reklamında oynayacak gibiyim. Şimdi ben banyodan çıkınca saçım gayet uzun ve kabarık değil. Ama 2-3 saat sonra arkası çok kabarıyor arkası değil geneli kabarıyor daha doğrusu. Halbuki tarıyorum fazla sıcak suyla yıkanmıyorum. Bir çözümü var mı?

Benim de saçlarım uzun düz ama banyodan sonra ya da uyanınca çok kabarık oluyor.
Ben kafama bere takıp 20 30dk kafamda tutuyorum kabarıklık gidiyor.
Saç kurutma makinesiyle tamamen kurutmayıp biraz ıslak bırak kendisi kurusun o zaman kabarma olmayabilir, bazen öyle yapıyorum.

Hocam eğer saçınız kuruyken tarıyorsanız taramayın kabarır direkt. Köpük yada krem deneyebilirsiniz. Şampuan değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Kurutmayın saçınızı zaten havalar sıcak. Islak kalsın.

Benim de saçlarım uzun düz ama banyodan sonra ya da uyanınca çok kabarık oluyor.
Ben kafama bere takıp 20 30dk kafamda tutuyorum kabarıklık gidiyor.
Saç kurutma makinesiyle tamamen kurutmayıp biraz ıslak bırak kendisi kurusun o zaman kabarma olmayabilir, bazen öyle yapıyorum.
Zaten kurutmamayı tercih ediyorum kurutursam aşırı kabarıyor.

Hocam eğer saçınız kuruyken tarıyorsanız taramayın kabarır direkt. Köpük yada krem deneyebilirsiniz. Şampuan değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Kurutmayın saçınızı zaten havalar sıcak. Islak kalsın.
Kuruyken taramıyorum. Islak bırakıyorum. Şampuan da güzel bir şampuan kullanıyorum aslında ama bakalım bide havlu sürmeden çıkayım duştan havluya deyince kabartıyor olabilir.

Geri
Yukarı