Uzun ömürlü Gaming laptop tavsiyesi

Bütçe
12500
Ben de hocam üstteki mesajımı okuyabilirsiniz.

Evet hocam ben de çok şaşırdım 10sfk-062 diye sipariş veriyorsun 10sfkV-062 olan model geliyor şimdilik sadece ses kartının farklı olduğunu fark ettik.
Hocam aynı model var. Üstte yazdığınız klavyeyi tanımama, düşük frekans, ekran sıkıntısı vs. hiçbiri olmadı. Bir kere saçma sapan donmaya başladı, mavi ekran verdi vs. sorunu wifi ve Bluetooth sürücülerini kaldırmak, başınıza gelirse bunu yapın direkt belki işe yarar. Bende bilgisayar açılıyor, giriş yapıyorsun vs 15 sn sonra donup kalıyordu.
Onun dışında açarken tırnaklarından biri veya ikisini kırma ihtimaliniz çok yüksek. Ben de bir tane kırdım, trackpad altında biraz şişlik oldu ama sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20210304_090351.jpg
    IMG_20210304_090351.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 39
Hocam ben bir PC öneremeyeceğim, arkadaşlar yeterli tavsiyeyi vermiş zaten, ancak iş bilgisayar da bitmiyor, iş sizde bitiyor biraz da. Babamın 2009'dan beri sahip olduğu bilgisayarı geçtiğimiz son bir yıl içerisinde ölmeye başladı. Elbette aygıt antikalaşmak anlamında eskimedi, oyunlar ve çıkan yeni uygulamalar onu eski gösterdi. Yoksa hatırlıyorum cihaz iki üç sene önce hala döneminde orta sınıf sayılacak bir PC kadar iyi çalışıyordu.
Her yıl düzenli olarak temizliğe götürür, bakımını yaptırır, eskiyen parçalarını yenilerseniz bilgisayar uzun zamanlar sizinle kalır.

Evet haklısınız. Bende de 2010 yılında alığım laptop var hala kullanıyorum ama elimdeki PC artık eskidiği için ve bazı sorunlar çıkardığı için değiştirme kararı aldım. Bunun içinde almışken 6-7 sene gidecek bir PC arıyorum.

Sizce bu laptop nasıl normal 14K-16K civarı geziyor indirime girmiş alınır mı? Uzun ömürlü olur mu?
Mart başında gelecek demişti MSI Türkiye, hala hiçbir hareket yok. 11800TL'ye aldım, o fiyata hala daha 17 inç 144Hz FreeSync, 8 çekirdek işlemcili, kaliteli bir laptop bulmak zor çok iyi bir fiyata almış oldum. Bundan dolayı çok ama çok memnunum, eğer 13 bin bandında almış olsaydım acaba v19.7 alsa mıydım diye ikilem yaşardım muhtemelen(yine tercihim MSI olurdu orası ayrı konu). Şu anlık yaşadığım problemler genellikle driver veyahut Dragon Center ile alakalı. Bunlarda yarım saat 1 saat uğraşınca düzelen şeyler.

Sizce bu laptop nasıl normal 14K-16K civarı geziyor indirime girmiş alınır mı? Uzun ömürlü olur mu?

Son düzenleme:
Evet haklısınız. Bende de 2010 yılında alığım laptop var hala kullanıyorum ama elimdeki PC artık eskidiği için ve bazı sorunlar çıkardığı için değiştirme kararı aldım. Bunun içinde almışken 6-7 sene gidecek bir PC arıyorum.

Uzun ömürlü olur ancak daha uyguna Alpha varken mantıksız bence.

Hocam aynı model var. Üstte yazdığınız klavyeyi tanımama, düşük frekans, ekran sıkıntısı vs. hiçbiri olmadı. Bir kere saçma sapan donmaya başladı, mavi ekran verdi vs. sorunu wifi ve Bluetooth sürücülerini kaldırmak, başınıza gelirse bunu yapın direkt belki işe yarar. Bende bilgisayar açılıyor, giriş yapıyorsun vs 15 sn sonra donup kalıyordu.
Onun dışında açarken tırnaklarından biri veya ikisini kırma ihtimaliniz çok yüksek. Ben de bir tane kırdım, trackpad altında biraz şişlik oldu ama sıkıntı yok.
Teşekkürler hocam bilgileriniz için.Siz cihazı ne zaman sipariş etmiştiniz?Cihazı açtıktan sonra anladığım kadarıyla ram ve ssd takmışsınız WD markalı ssd'i siz kendiniz mi taktınız yoksa içinde bulunan ssd miydi o kendiniz takmadıysanız içinde bulunuyorsa ssd'lerde farklı benim cihazın ssd'si KİOXİA.Bende de hiç o donma, mavi ekran gibi sorunlar olmadı.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam bilgileriniz için.Siz cihazı ne zaman sipariş etmiştiniz?Cihazı açtıktan sonra anladığım kadarıyla ram ve ssd takmışsınız WD markalı ssd'i siz kendiniz mi taktınız yoksa içinde bulunan ssd miydi o kendiniz takmadıysanız içinde bulunuyorsa ssd'lerde farklı benim cihazın ssd'si KİOXİA.Bende de hiç o donma, mavi ekran gibi sorunlar olmadı.
1-2 haftalık benimki. RAM takmadım. WD SSD kendisi geldi. Samsung'u ben aldım.
O mavi ekran olayı da saçma. Fn ve F5 ile güç tasarrufuna aldım 15 dk. sonra geldim dokundum direkt mavi ekran yedim öyle başladı. Size de olursa ilk onu deneyin.
Hocam internetten 2. el sıkıntı çıkarabilir.
Kapalı kutu cihazdan bahsediyorum. İnternetten almak istemiyorsa 50-100 tl fazla verir ya kapısına getirir adam ya da gider alır. Konuşmak için konuşmayın.
Mesela şu ilan örnek gösterilebilir. Ben de Sahibinden'den kapalı kutu aldım.

1-2 haftalık benimki. RAM takmadım. WD SSD kendisi geldi. Samsung'u ben aldım.
O mavi ekran olayı da saçma. Fn ve F5 ile güç tasarrufuna aldım 15 dk. sonra geldim dokundum direkt mavi ekran yedim öyle başladı. Size de olursa ilk onu deneyin.
Benim ramler 2666 mhz, ssd ise Kioxia okuma-yazma hızı bu şekilde.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-04 at 13.24.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-04 at 13.24.20.jpeg
    153,2 KB · Görüntüleme: 35
Mis mis.

Evkur da bedava ürün dağıtsalar almam o kadar berbat yer aldığımız koltuklar 2 sene battı ve iade vs almadılar ürün aldım iptal ettiler daha neler neler.

Yeni konular

Geri
Yukarı