Uzun ömürlü Online UPS önerisi

Schafak10

Hectopat
Merhaba, 2 yıl önce kesintisiz güç kaynağı almıştım, Powerful SLE-1000 1000VA Line Interactive UPS Kesintisiz Güç Kaynağı.
Masaüstü bilgisayar, monitör, hoparlör ve modem bağlı. Şu anda işlevini yerine getirmiyor. Aküsü bitmiş olabilir mi? Bu cihazların ömürleri niye bu kadar kısa 2 yılda biter mi yoksa bana mı kötüsü denk geliyor hep? Bundan sonra Online almayı düşünüyorum. Online UPS olarak hangi marka modelleri tavsiye edersiniz?

Aşağıdaki 2 ürün arasında kaldım.

Tunçmatik Newtech Pro II X9 1 KVA LCD Online UPS (6630 TL)
FSP vPro Serisi 1 kVA Online UPS (6815 TL)

Bunlar iyi mi, hangisini alayım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Entropi denilen fizik yasası yüzünden hiç bir madde üzerindeki enerjiyi sonsuza kadar düzen içinde tutamaz, zamanla enerjiyi tutan yapılar bozulmaya uğrar. Güneşin bile bir ömrü olduğu düşünülünce, güneşten katrilyonlarca kat küçük bir enerji hapseden akünün uzun süre dayanmasını beklemek saçma olur. Nükleer yakıtlar bile güneşin ömrünün yanında bir hiç.

Entropi denilen fizik yasası yüzünden hiçbir madde üzerindeki enerjiyi sonsuza kadar düzen içinde tutamaz, zamanla enerjiyi tutan yapılar bozulmaya uğrar. Güneşin bile bir ömrü olduğu düşünülünce, güneşten katrilyonlarca kat küçük bir enerji hapseden akünün uzun süre dayanmasını beklemek saçma olur. Nükleer yakıtlar bile güneşin ömrünün yanında bir hiç.

Peki hocam akulerin, pillerin, lipo pillerin vs. Omrunu belirleyen esas şey nedir? Kapasiteleri mi turleri mi bilginiz varsa biraz acabilir misiniz?

Peki hocam akulerin, pillerin, lipo pillerin vs. Omrunu belirleyen esas şey nedir? Kapasiteleri mi turleri mi bilginiz varsa biraz acabilir misiniz?
Mert Armağan bey batarya teknolojisi ve çalışma prensibini açıklayan çok iyi bir video çekmişti onu izlemenizi öneririm daha iyi anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Entropi denilen fizik yasası yüzünden hiç bir madde üzerindeki enerjiyi sonsuza kadar düzen içinde tutamaz, zamanla enerjiyi tutan yapılar bozulmaya uğrar. Güneşin bile bir ömrü olduğu düşünülünce, güneşten katrilyonlarca kat küçük bir enerji hapseden akünün uzun süre dayanmasını beklemek saçma olur. Nükleer yakıtlar bile güneşin ömrünün yanında bir hiç.
Sonsuz enerji değil bu zaten kendini şarj ediyor sadece elektrik kesildiği zaman PC kapanmasın kaydedilmemiş bilgilerin gitmesin diye bir kaç dakika tutuyor. Elektrikli arabaların şarj ömrü de bitiyor tabiki ama 2 yıl değil en az 5 yıl olması gerekir.

Geri
Yukarı