1500-2000 TL uzun ömürlü PSU önerisi

cihankurtulusov

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. 6 yıl önce topladığım sistemimde PSU'nun artık yeterli güç verememesinden dolayı oyun oynayamaz hale geldim. Indie oyunlarda bile güç yetersizliğinden bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Şu an sistemimde i5 6500 - RX480 ikilisini kullanıyorum. 1-2 yıl sonra orta seviye ya da belki orta-yüksek seviye bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şu anki PSU'm Zalman'ın 600W bir modeli, ZM600le idi sanırım. İleride toplayacağım sistemin ana parçalarının ömrü bitmeden PSU'yu değiştirmek zorunda kalmayacağım, mümkünse yaklaşık 10 yıl güç verimliliğini önemli ölçüde koruyabilecek bir PSU arıyorum. Bütçem 1500-2000 TL, önerilerinizi bekliyorum.

Bu modelin sertifikası var mı? Şuan kullandığım PSU'yu "sertifika önemli değil, performansına bakın" dedikleri için almıştım ama sonu hüsran oldu anlattığım şekilde. Sertifika ne kadar önemli hala bilmiyorum ama aynı şeyleri tekrar yaşamayayım diye soruyorum, yanlış anlamayın beni.

Detaylı baktım şimdi, varmış.

Son düzenleme:
Bu modelin sertifikası var mı? Şuan kullandığım PSU'yu "sertifika önemli değil, performansına bakın" dedikleri için almıştım ama sonu hüsran oldu anlattığım şekilde. Sertifika ne kadar önemli hala bilmiyorum ama aynı şeyleri tekrar yaşamayayım diye soruyorum, yanlış anlamayın beni.
Sertifika, kaliteden bağımsız. Bu modelde var sertifika.

Öneriler için herkese teşekkür ederim. İleride güç yetersizliğinden sorun yaşamamak için orta seviyeye fazla bile olsa 750wattlık NZXT C750 almayı düşünüyorum şimdilik. Yine de başka öneriler için 1-2 gün bekleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı