Uzun Ömürlü Sorunsuz Laptop Tavsiyesi

Bütçe
30000-35000
HP Victus alma bence, internetten alsan çok daha iyisini alabilirsin. HP Victus hiç de uzun ömürlü değil.. Sen anladığım kadarıyla mac gibi bir şey arıyorsun. Victus'u, Nitro'yu boşver alakası bile yok.

Tam Macbook alternatifi oled ekranlı (müthiş) pil🔋75wh ve bu işlemci de zaten hem çok performanslı hem de az pil harcar;

Oyuncu istersen ben sana yeni çıkan lenovo loq'ları önereyim.. Baya uzun ömürlüdürler;

İnternetten almayı düşünursen bu da iyidir, hem hafif hem bataryası müthiş 2k ekranlı hem de oyuncu bilgisayarı;

Bu da internetten; amiral gemisi ve dayanıklı özellikleri oldukça iyi bir oyuncu bilgisayarı;

HP Victus alma bence, internetten alsan çok daha iyisini alabilirsin. HP Victus hiç de uzun ömürlü değil.. Sen anladığım kadarıyla mac gibi bir şey arıyorsun. Victus'u, Nitro'yu boşver alakası bile yok.

Tam Macbook alternatifi oled ekranlı (müthiş) pil🔋75wh ve bu işlemci de zaten hem çok performanslı hem de az pil harcar;

Oyuncu istersen ben sana yeni çıkan lenovo loq'ları önereyim.. Baya uzun ömürlüdürler;

İnternetten almayı düşünursen bu da iyidir, hem hafif hem bataryası müthiş 2k ekranlı hem de oyuncu bilgisayarı;

Bu da internetten; amiral gemisi ve dayanıklı özellikleri oldukça iyi bir oyuncu bilgisayarı;

Sonunda NPC gibi Victus onermeyen birisi. Tebrik ediyorum hocam.

Bu Victus'a neden bu kadar ön yargılısınız? Bilgisayar'a çat çat vurup sert kapatmadığınız sürece neden uzun ömürlü olmasın 😃
Victus uygun fiyata iyi bir işlemci ve ekran kartı sunuyor ama bence o biraz kasa bilgisayarı gibi.. Onu monitöre takacaksın, fanlar full açık müthiş performans alınır.. Ama kendi halinde ekran parlaklığı ve renk gamı mesela çok düşük. Kasa desen laptop ekranı sallanıyor. Tıklatınca bile o kadar dandik duruyor ki.. Ama gerçekten tam fiyatına göre iyi bir konfigürasyon veriyor.. Ama laptop'ta her şey bu değil, mesela program desteği az olan apple bilgisayarlar baya rövaşta.. Kasa kalitesi, batarya kapasitesi ekran ve hoparlör kalitesi müthiş..

Ben o yüzden bu listeyi tavsiye ettim. Özellikle ilk önerdiğim tam macbook alternatifi.. Hatta internetten almaya sıcak bakarsan bu onun daha üst modelidir;

Diğerleri ise uzun ömürlü olduğunu düşündüğüm modeller, onlar da iyidir gayet

Önerilerin çoğu internet alışverişi, gidip mağazaya alma gibi bir zorunluluk ver ne yazık ki :(

@AliEgemen bilgisayarı lise öğrencisi kullanacak, hani asıl amaç oyun değil ancak oyunda oynar elbette, birde öneriniz varsa alabilirim.

@pamestheanderson Asus ROG Zephyrus modeli dikkatimi çekti ancak bu insanlar bilgisayardan anlayan insanlar değil o yüzden yazılım, windows v.s. tam düzgün olmasını istiyoruz freedos ne yazık ki yine sıkıntı, ayrıca lenovo bilgisayarlardan hiçbir zaman olumlu geri dönüş alamadım hem çevremde hem kendi deneyimlerimde, belki de şanstır ancak lenovo düşünmüyorum. Mac benzeri bir bilgisayar aramıyorum açıkçası sadece uzunca kullanabilsin sorun yaşamasın

@AliEgemen @pamestheanderson açıkçası bende victus modelindeki sorunu anlayamadım kasa plastik olsa ne olur, lise kız çocuğu kullanacak daha güncel ve güçlü bir konfigrasyon daha uzun ömürlü olmaz mı? Yanlış anlamayın sadece bilmediğim için soruyorum, laptop iyi soğuyor ve üstündeki bileşenlerde düzgün ise götürür diye düşünüyorum. En fazla pilden sorun yaşar oda zaten 2 yıl sonra kullanmasan da gidiyor.

Önerilerin çoğu internet alışverişi, gidip mağazaya alma gibi bir zorunluluk ver ne yazık ki :(

@AliEgemen bilgisayarı lise öğrencisi kullanacak, hani asıl amaç oyun değil ancak oyunda oynar elbette, birde öneriniz varsa alabilirim.

@pamestheanderson Asus ROG Zephyrus modeli dikkatimi çekti ancak bu insanlar bilgisayardan anlayan insanlar değil o yüzden yazılım, windows v.s. tam düzgün olmasını istiyoruz freedos ne yazık ki yine sıkıntı, ayrıca lenovo bilgisayarlardan hiçbir zaman olumlu geri dönüş alamadım hem çevremde hem kendi deneyimlerimde, belki de şanstır ancak lenovo düşünmüyorum. Mac benzeri bir bilgisayar aramıyorum açıkçası sadece uzunca kullanabilsin sorun yaşamasın

@AliEgemen @pamestheanderson açıkçası bende victus modelindeki sorunu anlayamadım kasa plastik olsa ne olur, lise kız çocuğu kullanacak daha güncel ve güçlü bir konfigrasyon daha uzun ömürlü olmaz mı? Yanlış anlamayın sadece bilmediğim için soruyorum, laptop iyi soğuyor ve üstündeki bileşenlerde düzgün ise götürür diye düşünüyorum. En fazla pilden sorun yaşar oda zaten 2 yıl sonra kullanmasan da gidiyor.
Laptop bu sürekli ozenerek kullanamaz insan. O kadar para verip de cocuk oyuncagi kalitesinde bir urun almak anlamsiz geliyor. TUF cok daha iyi bir secenek bütçe varsa. Zephyrus cok kaliteli bir model ama tek sorunu ileride ariza cikarsa tamirinin oldukca zor olmasi. Ama yine de ben Victus yerine Zephyrus alirdim. Hem kasası sağlam hem performansı aynı(TUF icin diyorum).

Laptop bu sürekli ozenerek kullanamaz insan. O kadar para verip de çocuk oyuncagi kalitesinde bir ürün almak anlamsiz geliyor. TUF cok daha iyi bir secenek bütçe varsa. Zephyrus cok kaliteli bir model ama tek sorunu ileride ariza cikarsa tamirinin oldukca zor olmasi. Ama yine de ben Victus yerine Zephyrus alirdim. Hem kasası sağlam hem performansı aynı(TUF icin diyorum).

Abarttığınızı düşünüyorum. Çocuk oyuncağı dediniz Victus ASUS'dan çok daha serin çalışıyor. 4060 almak varken 3060 alın kasası kaliteli olsun diyorsunuz anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı