Uzun ömürlü termal macun tavsiyesi

Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat bu benim sorunumu çözmüyor. Bende zaten MX ve Maxtor var. Ben bunların değişim periyodunun sık olmasını eleştiriyorum. Bunu satın aldığımda sorunum yine tekrar edecek.

Hangi işlemci soğutucu ile kullanıyorsunuz?
Wraith prism.

Arctic 360 sıvı soğutmayı Intel i7 11700K üzerinde özel bir OC yapmadan standart ASUS TUF Z590 anakart ayarları ile kullanıyorum. Kutudan çıkan Arctic macunu kullandıktan bir süre sonra sıcaklıklar yavaş yavaş artmaya başladı. Cyberkunk oyununda 85+ dereceleri görünce macunu değiştireyim dedim. Acaba sıvı soğutmamı arızalanıyor diye düşünürken bir macun değişimi deneyeyim dedim ve maxtor ctg9 aldım. Kullandıktan sonra oyun için sıcaklıklar 65 civarlarına geriledi. Vay be dedim ne kadar fark etti soğutucuda sorun yokmuş, memnun kaldım. Aradan birkaç ay geçti sıcaklıklar 70 üzerine şimdilerde ise 85-87 derecelere kadar ilerledi. Bu süreç yaklaşık 5 ay sürdü. Maxtor macunu yeniden uyguladım bugün ve sıcaklıklar yeniden 65'lere kadar geriledi. Çok övülen Arctic ve az duyulan maxtor bana aynı deneyimi sunmuş oldu. Bana göre bir macunun 5 ay ömrü olması çok az, bunun daha uzun süreçli olması gerektiğini düşünüyorum. Bilgisayarı oyun dışında aşırı zorlayacak işlemlerde yapmıyoruz. Alternatif olarak sizlerin denediği ve uzun süren kullanımda memnun kaldığı model hangisidir? 1-2 haftalık tecrübesi olanları ayrı tutuyorum çünkü kısa sürede şu an kullandıklarımda iyi sonuç veriyor. Sonradan bozuluyorlar.

Tavsiyem, Arctic MX-4 dür. Şahsen memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı