Uzun saç nedeniyle okulda yarım gün devamsız sayıldım

Neresi haklı bunun. Hadi "dininiz" bunu istemiyor diyeceğim de İslam dininde de veya herhangi bir dinde de saç uzatma ile alakalı bir sorun görülmez.

Genç dostum geçtiğiniz eğitimin kötü olduğunu biliyorum ama hayatta her şey din ile ilgili değil.

Bazen düzen ve disiplin içinde kurallar koyulur. Bende şahsen saç, sakal, kıyafet kurallarını destekliyorum.

Eğer belirli bir örgütü veya topluluğu sembolize etmek icin kullanılmıyorsa saç tarzına karışılmaması gerek. İdareyle konuşun ama değişeceğini sanmıyorum.

Kıyafet kuralını ben de desteklerim okulu podyuma çeviriyorlar, sakaldan emin değilim de saç insanın kendisine özgüven sağlayan bir parçadır bunu kestirmenin ne gibi bir amacı olabilir.

NOT: Saç hijyenik değilse okul buna karışabilir. Bu konuda da haklıdır.

Ya ülkecek herşeyimiz tamam, bir eksiğimiz meb'i meb'e şikayet etmek kaldı demi.

Şunu yazıp durmayın artık yeter. Herkesin farklı derdi olabilir. MEB'i şikayet edince senin bir yerin eksilmeyecek veya senden para kesilmeyecek. İnsanların dertlerini küçümsemeyin.

Allah Allah. Ben bir örnek verdim sadece, çok bilmişlik yapmanıza gerek yok. Gidin ilgili kuruma şikayet edin bakalım ne değişecek.
Çok bilmişlik yaptığım falan yok be. Ne tribe giriyorsunuz. YÖK ile MEB'in bir alakası yokken böyle bir örnek vermeniz saçma.

Ya ülkecek herşeyimiz tamam, bir eksiğimiz meb'i meb'e şikayet etmek kaldı demi o işten hiçbir sonuç alamassınız. Eğer ben şikayet ederim diyen arkadaş varsa seviniriz sonuçlarıda bizimle paylaşır

Nasıl da yumuşadı arkadaş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…