Uzun saçın bakımı nasıl olmalı?

karul

Decapat
Yaklaşık 1-1.5 yıldır saçımı uzatıyorum. Hiç kestirmedim. Saçım çok fazla dökülüyor. 1-2 ay önce tonik ve krem almıştım. Az çok faydası oldu fakat çok da işe yaramadı. Berbere gitmeye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Kırıkları aldırmak, kısaltmak vb. harici. Arkadaşıma kırıkları aldıracağımı söylediğimde mahalle berberine git de saçının yarısını alsın dedi. Bunun sebebi nedir? Dalga mı geçiyor yoksa gerçek mi?

Yaklaşık 1-1.5 yıldır saçımı uzatıyorum. Hiç kestirmedim. Saçım çok fazla dökülüyor. 1-2 ay önce tonik ve krem almıştım. Az çok faydası oldu fakat çok da işe yaramadı. Berbere gitmeye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Kırıkları aldırmak, kısaltmak vb. harici. Arkadaşıma kırıkları aldıracağımı söylediğimde mahalle berberine git de saçının yarısını alsın dedi. Bunun sebebi nedir? Dalga mı geçiyor yoksa gerçek mi?

Tıraş et.

Uzun saçınız varsa zaten her türlü dökülme olacaktır. Berber olayı da doğru geçen hafta yaşadım 😁.

Yav benim de saçım uzun, illallah ettirdi. Benim de saçım çok dökülüyor ama problem o değil. Saç dökülmesine razıyım. Benim sıkıntım kabarık olması ve şekil verilememesi. Kıvırcık ve dalgalı arası bir saç modeline sahibim ve banyodan sonra kabarıyor. Saçımda egzema (kepek) olduğu için de mecburen bitkisel şampuan kullanıyorum. Ne yapacağımı şaştım. Saç tellerim kalın olunca da toplamak zor oluyor. Avucuma sığmıyor. Biraz daha böyle sinir etmeye devam ederse vuracam 0'a.

Gerçektende kırıkları al dediğin zaman saçın yarısı gidiyor tecrubeyle sabit.

Saç dökülür belirli ölçüde normaldir, günde 100 tel vs dökülüyor.

Erkek kuaförüne git.

Kırıkları aldırmadan doğru düzgün yararı olmaz?

Berberin el becerisi yüzünden mi yoksa her türlü mü gidiyor?

Yav benim de saçım uzun, illallah ettirdi. Benim de saçım çok dökülüyor ama problem o değil. Saç dökülmesine razıyım. Benim sıkıntım kabarık olması ve şekil verilememesi. Kıvırcık ve dalgalı arası bir saç modeline sahibim ve banyodan sonra kabarıyor. Saçımda egzema (kepek) olduğu için de mecburen bitkisel şampuan kullanıyorum. Biraz daha sinir etmeye devam ederse vuracağım 0'a.

Benimki tam istediğim şekilde ama bazen çok kabarık duruyor. Saçımı son 2-3 aydır adamakıllı tarıyorum. Ondan önce hiç taramıyordum. Tararken tarak yarısında takılı kalıyor çekiyorum çekiyorum saçımı kopartarak geliyor. Kopartmasa bile normal tararken bile çok fazla saç toplanıyor. (geniş aralıklı bir tarak ile yapıyorum.)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı