Uzun Süre Kullanılabilecek Telefon Önerisi

Iphone falan hiç gerek yok. Iphone zaten uzun ömürlü ama birçok şeyi kısıtlıyor. Iphone almanı önermem bence Samsung Galaxy J7 Prime al kullan. Bende kullanıyorum ve ilk günki gibi hala pırıl pırıl çalışıyor.

Iphone falan hiç gerek yok. Iphone zaten uzun ömürlü ama birçok şeyi kısıtlıyor. Iphone almanı önermem bence Samsung Galaxy J7 Prime al kullan. Bende kullanıyorum ve ilk günki gibi hala pırıl pırıl çalışıyor.

Bu arkadaş forumda yeni, 2016 Eylül de çıkan telefonu al ve uzun süreli kullanabilirsin diyor. Biraz daha araştırma yap canım benim.

Birkaç daha yorumda bulunmak isterdim fakat forum mesajlarını okudum arkadaş iPhone dan bek hoşlanmamış, androidmiş kendisi o yüzden yorum yapmaya değmez burada. Fakat biz burdayız unutma takipteyiz yakında "xxxxx cihazımda donma batarya sorunu filan" diye konu açarsan yardımcı oluruz saygılar :) ona göre cihazını seç ;)

Şimdiye kadar Samsung harici uzun süreli android telefon kullanmadım, ve Samsung'u kullandığım zaman içerisinde bir defa bile herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Bataryasıymış, cartıymış, curtuymuş bu dandik problematik çin malı telefonlarda olacak şeyler onlar. Fiyatları uçmasa düşünmeden Galaxy S8 veya üstü alacağım, ama rakipler çıkınca araştırmalar da uzuyor haliyle.(Ayrıca da Apple'lar zaten kullanamamamın dışında olması gerektiğinden daha pahalı.)

Şu anda 3-4 model kestirdim gözüme.

1. Samsung Galaxy S8: Sorun çıkartma ihtimali en en az olan telefon olduğu için gözümde nambırvan, ama böylesine eline aldığında orgazm yaşatan bir telefona gerektiğinden fazla batarya kapasitesi koymamak pek de hoş olmamış.
  2. Xiaomi Mi8: Eh, tıpkı her Çin menşeili telefon gibi ilk zamanlarında uçuruyor, ama uzun dönem kullanımda ne getirir meçhul.
  3. OnePlus 6: Mi6 ve Mate 10 Pro gibi video incelemelerinde uçuyor, bunun da geleceğinden emin değilim.
  4. Huawei Mate 10 Pro: Bir model üzerine en çok araştırmayı Mate 10 için yaptım(yabancı kaynaklar başta olmak üzere), ve gördüğüm kadarıyla uzun kullanımda sorun teşkil edebilecek telefonlardan birisi de bu.

Yazdıklarımın özeti olarak: Hiçbiri bana Samsung'un verdiği güveni veremiyor, sizler bu durumda ne düşünüyorsunuz?

Dostlar selam, 1500 TL bütçem var, gerekirse 3000, 3300TL'ye de esnetebilirim (artık nasıl bir esnetme hareketiyse). :D

Alabileceğim en uzun ömürlü model hangisi sizce?
  • Zenfone 5 göz kestirdim, fakat tıpkı Xperia modellerindeki gibi bir eksi yönü: donanımsal bir sorunda tamiri Samsung'a göre daha zor
  • Samsung A8, A6, J6 hiç ama hiç hoşuma gitmedi, A6'nın Micro USB ile gelmesi, A8'in Android 8.0'la bile gelmemesi
  • Xiaomi'nin ucuz yollu donanım yığını modellerinden bahsetmiyorum bile
  • Huawei'nin P20, Mate 10 modellerine güvenemiyorum, bi Mate 10 Pro sağlam göründü gözüme
Evet, bu maddeler hususunda önerilerinize açığım. Teşekkürler...
Asus mağduruyum, almanızı kesinlikle önermem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, 1500 TL bütçem var, gerekirse 3000, 3300TL'ye de esnetebilirim (artık nasıl bir esnetme hareketiyse). :D

Alabileceğim en uzun ömürlü model hangisi sizce?
  • Zenfone 5 göz kestirdim, fakat tıpkı Xperia modellerindeki gibi bir eksi yönü: donanımsal bir sorunda tamiri Samsung'a göre daha zor
  • Samsung A8, A6, J6 hiç ama hiç hoşuma gitmedi, A6'nın Micro USB ile gelmesi, A8'in Android 8.0'la bile gelmemesi
  • Xiaomi'nin ucuz yollu donanım yığını modellerinden bahsetmiyorum bile
  • Huawei'nin P20, Mate 10 modellerine güvenemiyorum, bi Mate 10 Pro sağlam göründü gözüme
Evet, bu maddeler hususunda önerilerinize açığım. Teşekkürler...
Aralarından Huawei daha güvenilir geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı