Uzun süredir kullanmadığım telefonum açılmıyor

SafaYıldırım

Centipat
Telefon değişikliği sebebiyle kullanmayı bıraktığım LG P760 model telefonumu tekrar kullanma kararı aldım. Eski bataryası şiştiği için atmıştım telefonu bataryasız şekilde saklıyordum. Yeni bir batarya aldım ama maalesef telefon açılmıyor ve şarj olmuyor. Sorunu ne olabilir?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Telefon değişikliği sebebiyle kullanmayı bıraktığım LG P760 model telefonumu tekrar kullanma kararı aldım. Eski bataryası şiştiği için atmıştım telefonu bataryasız şekilde saklıyordum. Yeni bir batarya aldım ama maalesef telefon açılmıyor ve şarj olmuyor. Sorunu ne olabilir?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Telefon, laptop gibi bataryalı ürünleri uzun süre kullanmamak zarar veriyor. Batarya ölüyor. Hiç olmazsa 1 kere şarja taksaydın.

Bir süre şarjda bekletin. Boşalmıştır batarya. Bir de batarya yuvasını kontrol edin. Oksitlenme vb. bir durum var mı diye.
Kontrol ettim yuvaları herhangi bir oksitlenme belirtisi goremedim
Aldığınız batarya sorunlu olabilir. Yanlış batarya alınmış olabilir.

Aldığım bataryanın modeli orjinal batarya ile aynı. Bataryayı baska bir lg telefonda denedim. Açıldı ve %15 sarji vardi

Kontrol ettim yuvaları herhangi bir oksitlenme belirtisi goremedim
Bence batarya takılı ve şarja bağlı halde bir süre bırakın hiç kurcalamadan. Hatta belki bir gün. Cihaz çalışmaya çalışmaya bozulmuş mu bir görelim derim ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı