Uzun yıllar kullanılabilecek klavye önerisi

baybezelye

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, öncelikle geçmiş bayramınız kutlu olsun. Umarım hepiniz iyisinizdir.

Emektar G103 klavyemi 5 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum ve bugüne kadar beni idare etti kendisi. Artık tuşları yavaş yavaş fonksiyonlarını yitirmeye başlayınca ben de yeni bir klavye arayışına girmiş bulundum. Seçimden sonra da doların artacağı malum olduğu için elimi biraz çabuk tutmak istiyorum.

Oyun alışkanlıklarıma gelirsek geleneksel bir oyuncuyum diyebilirim. G103 gibi bir klavyeyi uzun yıllar kullandığımı hesap edersek çok uçuk kaçık şeylere ihtiyaç duymuyorum. Genelde hikayeli oyunları tercih ediyorum. Rekabetçi oyunlar benim için artık eskisi kadar ön planda değil.

Konuyu fazla uzatmadan yeni aradığım klavyede istediğim özellikleri sıralayayım;

1) Eski klavyemde tek eksik olan RGB aydınlatma olması şart. (şu an bütün klavyelerde var orası ayrı tabii)

2) Uzun yıllar boyunca alıştığım ve elimi öyle rahat ettirdiğim için bilek desteğinin olması benim için çok önemli.

3) Bilgisayara hafta içerisinde sadece izin günlerimde oturabildiğim için oturduğum süre çok uzun saatleri bulabiliyor. Hem uzun süreli kullanımlarda hem de gece kullanımlarında sesin rahatsız etmemesini tercih ederim.

4) Mekanik veya membran olmasının pek bir önemi yok benim için, sadece basış hissiyatının güzel olması ve sessiz olması yeterli.

5) Bütçeye gelecek olursak; bütçenin bir önemi yok benim için. Yeter ki beni uzun yıllar götürebilecek, sağlam, kaliteli bir ürün olsun. Parantez açmak gerekirse, bütçenin bir sınırı yok ancak ben normal düzeyde bir oyuncuyum. Yani öyle uçuk kaçık özelliklere, LED ekranlı klavyelere, RGB fonksiyonlarının değiştirilmesi gibi özelliklere ihtiyacım yok. Bu sebeple çok aşırı pahalı klavyelere de ihtiyacım yok.

6) Geleneksel olduğum için klavyenin tam olmasını tercih ederim. Yüzde 60, TKL tarzı klavyeleri istemiyorum.

Birazcık araştırma yaptım ve SteelSeries Apex 3 modeli hoşuma gitti açıkçası. Ayrıca bütün ekipmanım da SteelSeries olduğu için seti tamamlarım diye düşünüyorum. Yine de siz değerli arkadaşlarımın düşüncelerini almak isterim. Vereceğiniz değerli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, hepinize iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim hocam, özellikle bilek desteği çok hoşuma gitti, ancak fark ettim ki numpadi yokmuş. Tam bir klavye arıyordum, yine de sağ olun.

Yaklaşık 5 aydır Corsair k55 kullanıyorum bence ona da bakabilirsin hocam. Hatta şu anda itopyada indirimde
Bu da tatlı bir klavyeymiş, inceleyeyim. Teşekkür ederim hocam. Başka öneride bulunacak arkadaşlar varsa onlara da açığım.

Herkese merhaba, arkadaşlar, öncelikle geçmiş bayramınız kutlu olsun. Umarım hepiniz iyisinizdir.

Emektar G103 klavyemi 5 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum ve bugüne kadar beni idare etti kendisi. Artık tuşları yavaş yavaş fonksiyonlarını yitirmeye başlayınca ben de yeni bir klavye arayışına girmiş bulundum. Seçimden sonra da doların artacağı malum olduğu için elimi biraz çabuk tutmak istiyorum.

Oyun alışkanlıklarıma gelirsek geleneksel bir oyuncuyum diyebilirim. G103 gibi bir klavyeyi uzun yıllar kullandığımı hesap edersek çok uçuk kaçık şeylere ihtiyaç duymuyorum. Genelde hikayeli oyunları tercih ediyorum. Rekabetçi oyunlar benim için artık eskisi kadar ön planda değil.

Konuyu fazla uzatmadan yeni aradığım klavyede istediğim özellikleri sıralayayım;

1) eski klavyemde tek eksik olan RGB aydınlatma olması şart. (şu an bütün klavyelerde var orası ayrı tabii)

2) uzun yıllar boyunca alıştığım ve elimi öyle rahat ettirdiğim için bilek desteğinin olması benim için çok önemli.

3) bilgisayara hafta içerisinde sadece izin günlerimde oturabildiğim için oturduğum süre çok uzun saatleri bulabiliyor. Hem uzun süreli kullanımlarda hem de gece kullanımlarında sesin rahatsız etmemesini tercih ederim.

4) mekanik veya membran olmasının pek bir önemi yok benim için, sadece basış hissiyatının güzel olması ve sessiz olması yeterli.

5) bütçeye gelecek olursak; bütçenin bir önemi yok benim için. Yeter ki beni uzun yıllar götürebilecek, sağlam, kaliteli bir ürün olsun. Parantez açmak gerekirse, bütçenin bir sınırı yok ancak ben normal düzeyde bir oyuncuyum. Yani öyle uçuk kaçık özelliklere, LED ekranlı klavyelere, RGB fonksiyonlarının değiştirilmesi gibi özelliklere ihtiyacım yok. Bu sebeple çok aşırı pahalı klavyelere de ihtiyacım yok.

6) geleneksel olduğum için klavyenin tam olmasını tercih ederim. Yüzde 60, TKL tarzı klavyeleri istemiyorum.

Birazcık araştırma yaptım ve SteelSeries Apex 3 modeli hoşuma gitti açıkçası. Ayrıca bütün ekipmanım da SteelSeries olduğu için seti tamamlarım diye düşünüyorum. Yine de siz değerli arkadaşlarımın düşüncelerini almak isterim. Vereceğiniz değerli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, hepinize iyi günler diliyorum.

Gk 30 alabilrsin. 12 milyon tuş örü var. Malzeme kalitesi güzel. En sessiz mekanik klavye. Mecha-membrane Switch'leri var. Membran ama mekanik hisli hiçbir farkı yok. Sağa sola oynama durumu yok. İncehesap gamin gecesinde 700 bandına iniyor. Tavsiye ederim.

Bulabilirsen optik mekanik anahtarlı Linear TUF K7. Daha önce Steelseries kullanmış birisi olarak söylüyorum TUF K7 çok iyi.

Gk 30 alabilrsin. 12 milyon tuş örü var. Malzeme kalitesi güzel. En sessiz mekanik klavye. Mecha-membrane Switch'leri var. Membran ama mekanik hisli hiçbir farkı yok. Sağa sola oynama durumu yok. İncehesap gamin gecesinde 700 bandına iniyor. Tavsiye ederim.
Bu klavyenin bilek desteği var mı hocam? Ufak bir çıkıntısı var gibi ama bilek desteği değil sanırım.

Bulabilirsen optik mekanik anahtarlı Linear TUF K7. Daha önce Steelseries kullanmış birisi olarak söylüyorum TUF K7 çok iyi.
Hocam klavye güzel ama 7 bin TL sizce de çok fazla değil mi bu klavye için. Stokta olmadığı için mi bilmiyorum ama sanki bu fiyatlara daha iyi klavyeler var gibi. Ayrıca bu kadar pahalı bir klavyeye ihtiyacım yok gibi. Yine de teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Bu klavyenin bilek desteği var mı hocam? Ufak bir çıkıntısı var gibi ama bilek desteği değil sanırım.

Hocam klavye güzel ama 7 bin TL sizce de çok fazla değil mi bu klavye için. Stokta olmadığı için mi bilmiyorum ama sanki bu fiyatlara daha iyi klavyeler var gibi. Ayrıca bu kadar pahalı bir klavyeye ihtiyacım yok gibi. Yine de teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Bilek desteği sayılmaz. Sadece klavyenin daha sağlam durmasını sağlıyor.(altında 3 tane silikon + 2 ayak var zaten hiç kaymıyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı