Uzun Yürüyüş Sonrası Sağ Bacakta Ağrı

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

otm

Kilopat
Bugün yaklaşık 2 veya 2,5 km yol yürüdüm iPhone’un verilerine göre. Ama bu esnada sağ bacağımda ön taraflarında bir ağrı oluştu. Sağ bacağımı her hareket ettirişimde ağrıyordu. Bu ilk defa başıma gelmiyor. Çoğu zaman denk geliyorum. Sadece uzun yürüyüşlerde oluyor.
Birkaç saatlik dinlenme sonucu ağrıdan iz kalmıyor. Yapabileceğim bir şey var mı? Çare doktor diyorsanız hangi doktora çıkmalıyım?
Resimde işaretli yer ağrının olduğu yer:

IMG_0886.JPG

Belli ki hareketli bir hayatın yok ve yürüyüşe alışkın değilsin. 2 km'lik yürüyüş uzun bir yürüyüş sayılmaz. Her gün yürü hem egzersiz olur hemde bir süre sonra ağrın geçer.
Evet hareketli bir hayatım yok. Tembel biriyim açıkçası. Dediğiniz gibi dün itibari ile yürüyüşlere başladım.

Yürüyüşlerine devam et. Bir süre sonra ağrı devam ediyorsa doktora git. Maalesef ben hangi doktora gitmen gerektiğini bilmiyorum ama aynı şey benim başıma da geliyor. Aramızdaki fark ise sen 2 km yürüdüğün zaman, ben 10 12 km yürüdüğüm zaman oluyor. Bence tamamen alışık olmamandan kaynaklı.

Eğer kas ya da kemik yapısında bir problem yoksa tahminim, yürürken dengeni sağ ayağın üzerinde kuruyorsundur. Solu daha çok ilerlemek için kullanıyorsundur. Sağ bacağa daha çok ağırlık bindiğinden dolayı uzun vadede ağrı yapıyordur. 1-2 sefer bilinçli bir şekilde bunu düşünerek yürü ve gözlemle.

Eğer kas ya da kemik yapısında bir problem yoksa tahminim, yürürken dengeni sağ ayağın üzerinde kuruyorsundur. Solu daha çok ilerlemek için kullanıyorsundur. Sağ bacağa daha çok ağırlık bindiğinden dolayı uzun vadede ağrı yapıyordur. 1-2 sefer bilinçli bir şekilde bunu düşünerek yürü ve gözlemle.

Aynı zamanda böyle de deneyeceğim. Teşekkürler yorumlarınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı