Uzun zaman konuşulmayan biriyle yüz yüze gelmek

Kendinize güvenin, utancınızı yenin. Her zaman her şeyden kaçamazsınız.
Yüz yüze gelip onun da sana normal davrandığını görünce rahatlayacaksın ama işte, kafanda kurduğun saçmalıkları yıkmaya çalış.
Hocam benden soğuduğunu ve benle konuşmak istemediğini düşünüyorum.

Kendinize güvenin, utancınızı yenin. Her zaman her şeyden kaçamazsınız.
Yüz yüze gelip onun da sana normal davrandığını görünce rahatlayacaksın ama işte, kafanda kurduğun saçmalıkları yıkmaya çalış.

Aynen olay kafa da bitiyor zaten. Tıpkı karanlıktan korkmak gibi aslında karanlıktan korkulmaz kafanda karanlıkta bir şey çıkacakmış gibi hissedersin :)

O nedir kralım?
Yerel Türkçe'deki anlamı:

İş, güç, uğraşma, boş zamanlarda eğlence, zaman değerlendirme çeşidinden yapılan iş.

Eğlencelik yemiş, çerez.

Acelecilik, çabukluk.

Herhangi bir kaygı ya da olaydan ileri gelen heyecan, evecenlik ve yürek çarpıntısı.

Kararsızlık, duraksama, ikircim.

Alıntıdır.

İyi de bunu sormadan, sohbet etmeden öğrenemezin, bir dene.

Neden? Durduk yere kimse kimseden soğumaz. Anlattığına göre de soğuyacak bir şey yapmamışsın, kafanda fazla büyütüyorsun bence.
Soğuduysa da koy tekmeyi, utanmanın manası yok.

Sana önemli bir hayat tavsiyesi; bir olayın üstüne çok düşünüp kafanda daha da büyütme, "Ya öyleyse...", "Ya böyleyse..." diye diye kendini yer bitirirsin. Kendini de çevrendekileri de kötü edersin, "Ya..." dediğin ama aslında öyle olmayan her şey tek tek gerçeğe döner ve bundan zarar gören kişi sadece sen olursun.

Geri
Yukarı