Uzun zamandır geçmeyen sırt ağrısı

Özgür Özgür

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır geçmeyen sırt ağrım var. Bir ara göğsüme de ağrı vuruyordu. Acile gittim. Kan aldılar ve EKG çektiler. Troponın ı değeri yüksek çıktı. Oradaki kardiyoloji doktoru sonuçlarımın temiz olduğunu hiçbir problemimin olmadığını söyledi. İçim az da olsa rahatladı ama hala geçmeyen ağrılarım olduğu için polikliniğin ortopedi bölümünden randevu aldım. Röntgen çektiler. Doktor röntgen sonuçlarını incelediğinde skolyoz başlangıcı olduğunu egzersizle geçebileceğini söyledi ayrıca boyunluk verdi takmam için. Sonrasında başka bir hastaneye gitmemi, buradaki röntgen cihazlarının yeterli olmadığını söyledi. Ben de daha büyük bir hastaneden randevu aldım. Röntgen çektiler. Doktor röntgeni inceledi ve çok küçük derecede skolyoz olduğunu ve egzersizle geçeceğini söyledi. Boyunluk takmama gerek olmadığını ve kesinlikle yüzmem gerektiğini söyledi. Ben normal hayatımda yürüyüş dışında hiç hareket etmiyorum. Efor yaptığım zaman nefes darlığı ya da ağrılarımın artması gibi problemler yaşamıyorum. Sizce bu sırt ağrılarım hareketsizlikten kaynaklanan bir şey mi? Ya da kalpte sorun var doktorlar gözden mi kaçırdılar?

Aranızda daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu? Gerçekten psikolojim berbat durumda. Acaba kalp yetmezliğim mi var? Aort damarımda bir problem mi var? Diye diye kendimi yiyip bitiriyorum. Yardımlarınızı veya önerilerinizi bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı