VA panel bulanıklık yapar mı?

• Konuyu başlatan Ctrl6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 301

Ctrl6

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen günlerde oyunlarda bulanıklık sorunuyla ilgili bir konu açmıştım. MSI Optix marka VA panel monitör kullanıyorum özellikle pes ve FIFA tarzı oyunlarda bütün oyun bulanık görüntü alıyorum ekran kartı değiştim sorun hala devam ediyor IPS monitör satın almadan önce emin olmak istiyorum sorunun monitör olduğundan yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim.
Ryzen 3600.
2060 Super.
ASUS Prime A520M-K anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit bir ekranda mı bulanıklık yapıyor yoksa örneğin oyun oynarken sağa sola döndüğünüzde etraftaki şeyler mi bulanıklaşıyor?
VA panelde böyle bir olay var evet ama IPS'te de motion blur muhabbeti var o yüzden tam kesin yargı koymadan bir örnek video gösterirsen bakalım.
Monitörünü sıfırlamayı deneyebilirsin ek olarak, çözüm olabilir.

Sabit bir ekranda mı bulanıklık yapıyor yoksa örneğin oyun oynarken sağa sola döndüğünüzde etraftaki şeyler mi bulanıklaşıyor?
VA panelde böyle bir olay var evet ama IPS'te de Motion blur muhabbeti var o yüzden tam kesin yargı koymadan bir örnek video gösterirsen bakalım.
Monitörünü sıfırlamayı deneyebilirsin ek olarak, çözüm olabilir.

Sabit bir ekranda bulanık. Birkaç tane fotoğrafı ve benimle aynı sorunu yaşayan kişilerden aldığım fotoğrafları bırakayım.

1080p cozunurluk yakından baktıgın zaman bulanık gozukur, sorunun cozulmesini istiyorsan 2K monitöre gec.
Uzaktan yakından fark etmiyor 23 İnc Monitörde de test ettim değişen bir şey olmadı.

Bende de Samsung'un v/a panel bir monitörü var ama böyle bir sorunla karşılaşmadım neredeyse bir seneye yakın olacak.

Çok fazla ekran ve ekran kartı kullandım bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum bende anlayamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-30 at 23.38.16 (1) (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-30 at 23.38.16 (1) (1).jpeg
    284,7 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2024-03-30 at 23.38.16 (2) (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-30 at 23.38.16 (2) (1).jpeg
    146,1 KB · Görüntüleme: 18
  • gow11 (1).png
    gow11 (1).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 27
  • Adsız (1) (1).png
    Adsız (1) (1).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 21
Sabit bir ekranda bulanık. Birkaç tane fotoğrafı ve benimle aynı sorunu yaşayan kişilerden aldığım fotoğrafları bırakayım.

Uzaktan yakından fark etmiyor 23 İnc Monitörde de test ettim değişen bir şey olmadı.

Çok fazla ekran ve ekran kartı kullandım bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum bende anlayamadım.

Dedigim gibi 1080p oldugu icin sorun yasıyorsun, 2K veya 4K monitörde sorun ortadan kalkar.

Onceden bu sorun yasıyor muydun yeni mi oldu? Her monitörün panel kalitesi farklı, renk gamı da haliyle farklı; dedigim gibi genel olarak 1080P'de sıkıntı oluyor.

Daha önceden 1080p IPS monitör kullanıyordum. Böyle bir sorun yaşamadım eski sistemimde bir sisteme yeni geçtim ve geçtim geçeli bu sorun var.

Geri
Yukarı