VAC ban ve Overwatch ban ayırt etme

AC sisteminin hile olduğunu düşündüğü programları tespit etmesiyle atılır.

Düsündügü programlari degil, tanimlanabilir hile tespiti yaptigi zaman VAC yasagi atilir.

hileyi silip normal oynasak da başka bir hesapta kullandığımız hileden dolayı ban yiyor muyuz?

Yasaklamanin verildigi esnada kullandiginiz hesaplarda ayni telefon numarasi kullaniliyorsa hepsi yasaklanir. Sistemde bulunan hile kalintilari da sonradan tekrar yasaklamaya sebep olabilir. Kisacasi sadece silmek bazen yeterli olmayabilir, temiz bir format cekmeniz gerekebilir.

VAC tarafından yasaklanmayacağımdan nasıl emin olabilirim?

Sadece güvenilir makinelerden VAC korumalı sunuculara bağlanın; eğer Steam'e bağlandığınız makinede hile yazılımının olup olmadığından emin değilseniz asla VAC korumalı sunucularda
oynamayın.

Şansa yapılan vuruşlar

Sansa yapilan vuruslar hicbir zaman yasaklamaya sebep olmaz. Bunu sadece hile kullanip da yasaklama alanlar uyduruyor genelde.

VAC sistemi hakkinda genel bilgilere buradan ve bu baglantidan, Overwatch sistemi hakkinda ise genel bilgilere buradan ulasabilirsiniz.

3 ay içerisinde girilirse o hesap VAC yiyor

Yanlis biliyorsunuz. 3 ay kurali eskidendi, o zaman da numarayi zaten eklemenize izin verilmiyordu. Dogal olarak VAC yasagi alma ihtimaliniz yoktu.

telefon numarası değişmem gerekecek herhalde.

Alakasi yok. Telefon numaralarini sonradan farkli bir hesaba eklemek yasaklamaya sebep olmaz.

Evet 3 ay askıda kalıyor.

O eskidendi. Artik böyle bir kural yok, coktan kaldirildi.

Son düzenleme:
Bende pek akıllanmış izlenimi bırakmadı. :D
Yanılıyorsun daha o günden beri hile kullanmadım yeni bir hesap açtım 1100 saatim var oyunda. Lanet olsun hileye. Karşıdaki köpekler açıyor diye açalım dedik çok büyük hata ettik para da yandı hesap da. Sonrasında temiz format attım, kullanıyorum bu şekilde daha da açarsam kafama yıldırım düşsün çok kötü bir şey.

VAC ban hile kullanmaktan veya VAC sisteminin hile olduğunu düşündüğü programları testip etmesiyle atılır. İstediğiniz kadar iyi oynayın istediğiniz kadar şansa vurun, VAC ban yemezsiniz. Overwatch ban ise dosyalara hiç bakmaz, profilde oyun yasaklaması olarak geçer. Yaptığınız hareketler Overwatch sisteminde belirlenmiş müfettişler tarandından incelenir ve hile olduğunuz kanaatine varılırsa Overwatch ban atılır. Önceden hile kullandığınız bilgisayarda başka hesap ile oynasanız bile hilenin kalıntıları bilgisayararınızda olabileceğinden ban yeme ihtimaliniz vardır. En iyi temiz bir format. Yani a hesabında hile kullandınız ve hileyi silip aynı bilgisayarda b hesabı ile oynarsanız ban yiyebilirsiniz.

VAC yemiş bir hesabın telefon numarasını başka bir hesapta kullanmak o hesaba VAC yedirmez. Ama 2 hesap aynı telefon numarasını kullanırken herhangi biri VAC yerse 2 hesabada ban atılır.
Hocam bilgisayarımı kuzenimden almıştım bir süre. Kız kuzenim zaten cs ne bilmez hadi o pcde kalıntı olsa diyeceğim ama çok çok düşük ihtimal. O bilgisayarda 1 yıl oynadım sorun olmadı. Yeni bilgisayar aldım 1 ayı geçti. Bunda da güzel güzel oynuyordum daha dün akşama kadar. Bir de ortalama oynuyorum 10-12 killden fazla aldığım maç yok. Yani demek istediğim hangi vuruşu hile saydılar aklım almıyor. Dün gece girdim overwatch ban yedin diyor. Yok mu bunun ispatı abi. Cidden kullansam umrumda olmayacak ama tarayıcı geçmişimde bile csgo hile araması yok o kadar diyorum.

Hocam bilgisayarımı kuzenimden almıştım bir süre. Kız kuzenim zaten CS ne bilmez hadi o PC'de kalıntı olsa diyeceğim ama çok çok düşük ihtimal. O bilgisayarda 1 yıl oynadım sorun olmadı. Yeni bilgisayar aldım 1 ayı geçti. Bunda da güzel güzel oynuyordum daha dün akşama kadar. Bir de ortalama oynuyorum 10-12 killden fazla aldığım maç yok. Yani demek istediğim hangi vuruşu hile saydılar aklım almıyor. Dün gece girdim Overwatch ban yedin diyor. Yok mu bunun ispatı abi. Cidden kullansam umrumda olmayacak ama tarayıcı geçmişimde bile CS:GO hile araması yok o kadar diyorum.

Oyun bozanlıktan ow ban yemiş olabilirsiniz. Yazılı ve sesli iletişiminiz ow ban yeme riski oluşturuyor. Tabi oyun içinde bilerek yaptığınız olumsuz hareketlerden olma ihtimali daha yüksek.

Oyun bozanlıktan ow ban yemiş olabilirsiniz. Yazılı ve sesli iletişiminiz ow ban yeme riski oluşturuyor. Tabi oyun içinde bilerek yaptığınız olumsuz hareketlerden olma ihtimali daha yüksek.
Küfürlü konuşmalardan falan mi bahsediyorsun yoksa trollemek falan mı? küfürü hileciler dışında nadir ediyodum da bunu da ow ile banlatiyorlar mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı