VAC Banlı Steam hesaplarında aynı telefon numarasını kullanmak

anladım pekala ben o vaclı hesaptan kaldırıp yeni açtığım hesaba eklersem tel no yu cs de düşük güven faktörü olur mu
Yüzde yüz emin olmamakla birlikte vac yemiş hesabımdaki telefon numaramı aradan 1-2 hafta sonra yeni aldıgım cs go hesabıma onaylattıgım zaman güven faktörü yeşil olan hesap bi anda çok düşük seviyelere indi ve ne yapacağımı bilmiyorum (yeni hesapta hile vs yazılım felan kullanmadım) ve faktörü düzeltmek içinde ne gerekiyorsa yaptım steam seviyesi yükselttim defalarca overwach yaptım belli bi süre oyuna girmedim girdiğim zamanda report yememeye dikkat ettim ama nafile hiç düzelmedi acaba hesaptan vac yemiş telefon numarasını kaldırsam bi işe yararmı bilmiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilirmi hesap yalanmı oldu

Herkese merhaba.Bir iş aldık başımıza pişman olduk sonrada.5 haziranda hile aldım 15 günlük.İki hesabım vardı.Biri ana hesabım(550 saat csgo) diğeri yan hesap.28 haziranda iki hesabımda vac ban yedi.Hileyi aldıktan 4-5 gün sonra güven faktörüm kırmızıya dönmüştü 1 hafta falan uğraştım düzelmedi.Sonra 18 haziranda yeni bir steam hesabı daha aldım.Onda hiç hile kullanmadım.10 maç sonra rank verdi ama güven faktörüm bu hesapta da kırmızı çıkıyordu.Ban yediğim gün pc ye format attım csgo yu tekrardan yükledim.Ve bu yeni hesapta mail adresim farklı ayrıca telefon numaram da ekli değildi.Şimdi benim sorum şu:28 haziranda vac ban yedim ve 18 haziranda yeni hesapta oyuna başladım.Yani ban yemeden önce yeni hesapla aynı pcde csgo oynadığım için mi güven faktörümü kırmızı verdi ve hala düzelmiyor.Yoksa bu hesapta mı ban yiyecek.Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.Bu arada ilk defa hile kullanma girişiminde bulundum ve çok pişmanım.Hile kullanmama sebep olan da artık karşımıza düzgün adam çıkmamasıydı.Ama ders oldu tövbeler olsun bundan sonra ilk ve sondu.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Telefon numarası ban yediğin an hangi hesaba bağlıysa o hesap banlanır. Ban yedikten sonra eklediğin hesaplar etkilenmez.

Askıya alınma süresi 3 ay olacak, 3 gün değil. Türkçe çeviride hata mevcut.

"The phone number on the VAC banned account(s) will be suspended for three months and cannot be added to another account during this time".
Hocam İngilizceniz sanırım iyi değil. Orada gayet de 3 ay yazmakta.
Herkese merhaba.Bir iş aldık başımıza pişman olduk sonrada.5 haziranda hile aldım 15 günlük.İki hesabım vardı.Biri ana hesabım(550 saat csgo) diğeri yan hesap.28 haziranda iki hesabımda vac ban yedi.Hileyi aldıktan 4-5 gün sonra güven faktörüm kırmızıya dönmüştü 1 hafta falan uğraştım düzelmedi.Sonra 18 haziranda yeni bir steam hesabı daha aldım.Onda hiç hile kullanmadım.10 maç sonra rank verdi ama güven faktörüm bu hesapta da kırmızı çıkıyordu.Ban yediğim gün pc ye format attım csgo yu tekrardan yükledim.Ve bu yeni hesapta mail adresim farklı ayrıca telefon numaram da ekli değildi.Şimdi benim sorum şu:28 haziranda vac ban yedim ve 18 haziranda yeni hesapta oyuna başladım.Yani ban yemeden önce yeni hesapla aynı pcde csgo oynadığım için mi güven faktörümü kırmızı verdi ve hala düzelmiyor.Yoksa bu hesapta mı ban yiyecek.Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.Bu arada ilk defa hile kullanma girişiminde bulundum ve çok pişmanım.Hile kullanmama sebep olan da artık karşımıza düzgün adam çıkmamasıydı.Ama ders oldu tövbeler olsun bundan sonra ilk ve sondu.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Oyunlarda hiç ban yemedim ancak benim fikrime göre muhtemelen aynı bilgisayar üzerinden kullanmaya devam ettiğiniz için güven faktörü düzelmiyor. VAC ban protokolünü hiç bilmiyorum bilen arkadaşlar size yanıt versinler.

Konudaki mesajları okumanız yeterli.

Hocam eski hesabimdan ban yedim yeni PC alacagim ve yeni bir hesap acacagim ama telefon numarami yazmayacagim sadece e posta ile korunacak kimseye yazmazsam gelen linklere tiklamazsam 3.part sitelere girmezsem calinma gibi bir durum olur mu?

Hesaplar durduk yere çalınmaz. Hesap bilgilerinizi üçüncü parti sitelere girmediğiniz sürece çalınma olasılığı yok.

Ayrıca telefon numarasını tekrar kullanmanız bir sorun teşkil etmemekte.

Bu konu ile alakalı yaptiginiz bilgilendirici yorumlari okudum ve telefon numaralarinin sadece kayitli bir hesaptayken banlanildiginda diger kayitli telefon numarali hesaplarinda banlandigini ve ondan sonra yeni hesap acilirsa ban yenmeyecegini ogrendim. Ancak bende söyle bir durum var ben en son 1 yil once Steam kullaniyordum. En gec bu ayin sonuna yeni bir PC alacagim ve yeni bir mail hesabi yeni bir Steam hesabi acacagim. Telefon numarasini yazamam cunku ben eskiden cok aptalca seyler yaptim hile kullandim 2 3 oyundan ban yedim CS:GO ve CS1.6 gibi oyunlardan ban yedim. Ancak bunlari tek hesapta yapmadim 3 4 hesapta yaptim ve bunlardan sadece 2 hesaba giris yapip tel numarlarini sildim. Geri kalan 2 hesaba tel numaralarimi yazdim mi bilmiyorum. O hesaplarda baska bir oyunun ban yedirmeyen hilesini kullanmistim ve telefon numarami kayit ettim mi bilmiyorum o hesaplara. Aptalligimin bedelini boyle oduyorum. Ancak hilelerin hem kisiel bilgiler için tehlikeli oldugunu hem de bilgisayara zarar verdigini artik daha iyi anliyorum. 6 aydir konsoldan oyun oynuyorum ve keske hiçbir zaman hile acmasaymisim diyorum kendime. Simdi konuyu size anlattim. Anlayacaginiz ben diger 2 hesaba tel numarami kayit ettim mi etmedim mi bilmiyorum ve eğer ki ben yeni hesabima tel numarami yazarsam ileride de bu eski hesablarim banlanirsa yeni hesabimda banlanmamasi için sadece e posta guardi ile korumak istiyorum. Bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz? Ve korktuğum şey ise bu sadece e posta guardi ile Steam hesabimi korusam hiçbir linke tiklamasam yazilim indirmesem sadece topluluk pazarindan alisveris yapsam birisi uzun ugraslar sonucu benim hesabi mi calabilir mi? Detayli bir sekilde yazdim sizde yazarsaniz cok mutlu olurum ayrica merakimi ve endisemi giderirsiniz aaygilar teşekkürler simdiden. Ayrica Türkçeyi ve noktalama isaretlerini katlettim kusura bakmayin acele ile yazdim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

E-posta ile korursanız, Steam Pazarı'nda bir şey satarken 15 gün bekleme süresine takılırsınız. Onun haricinde sorun olmaz. E-posta adresiniz güvende olduğu sürece kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. İki adımlı doğrulamayı da etkinleştirdimi tamamdır.

uzun ugraşlar sonucu benim hesabımı çalabilir mi?

Dediğim gibi, hesaplar kolay kolay çalınamaz. Siz bir açık vermediğiniz sürece hesabınıza erişemezler. Hesabınız ile ilgili bilgileri gizli tutmaya gayret gösterin. Kullandığınız e-posta adresi, hesaba giriş yaparken kullandığınız isim gibi. Üçüncü şahıslarla ne kadar çok bilgi paylaşırsanız o kadar teklikedesiniz demektir.

Bunun haricinde item veya kumar sitelerine hesabınızla giriş yapmaktan kaçının. Üç kuruşluk şeyler için riske girmeyin. Bu sitelerin çoğu zaten tekin siteler değil.

Geri
Yukarı