Vaka sayıları her geçen gün artıyor! Mutant testleri yapılacak!

Vaka sayıları geçen günlere göre artmaya devam ediyor. Bugün itibarıyla 7 bin 795 yeni vaka tespit edildi. Bundan böyle toplam vaka sayısı 2 milyon 492 bin 977'ye yükseldi. Vefat sayısı 120 artarak 26 bin 237'ye çıktı.

Mutant testleri yolda!

Son bir haftadır koronavirüs vakalarında artış yaşanması üzerine sağlık bakanlığı harekete geçti. Hastanelere ‘mutasyon tespit kiti' yollayan bakanlık, testi pozitif çıkan herkese mutasyonu tespit eden ikinci test yapılması talimatını verdi. Ege üniversitesi çocuk sağlığı ve hastalıkları bilim dalı başkanı profesör doktor zafer kurugöl, vatandaşlara kendilerini ve karşılarındakileri korumaları için çift maske takmalarını önerdi.

Sağlık bakanlığı, COVID-19 testi yapan hastanelere, İngiltere kökenli mutant virüsü tespit için yeni bir kit yolladı. Ege üniversitesi çocuk sağlığı ve hastalıkları bilim dalı başkanı prof. Dr. Zafer kurugöl, bundan böyle testi pozitif çıkanlara, mutant virüsü tespit eden yeni bir kitle ikinci kez test yapılacağını söyledi. “böylece mutant virüsün ülkedeki yayılımını görmüş olacağız”

Kaynak.
SonDakika.com
Hurriyet.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün neredeyse 5-6 saat dışarıdaydım, halletmem gereken birkaç işim vardı.

İnsanlarda ne maske var ne mesafe... Ciddi söylüyorum maske takan ya 5-10 kişi var ya da yok.
(Maske takıyorlar ama 5-10 kişi anca düzgün takıyor, diğerlerinin hepsi ya çene altında ya da hiç takılı değil) Mesafe desen, ülke zaten şu aşı muhabbetlerinden dolayı gevşediği için milletin umurunda bile olmuyor. Mağazalar tıklım tıklım dolu, marketler de aynı şekil tamam tabii kıyafet, alışveriş bunlar gereksinim ama mesafeye dikkat etmiyorlar itiş kakış içerisindeler. 5 TL'ye 10lu çorap satan yer vardı gidip alacaktım almaya korktum. :D O önündekini itiyor, diğeri kenarda kadının üstüne hapşuruyor vs.

Sonumuz geçen senekinden daha kötüye gidiyor. Bir de okul açacaklar ya, ne diyeyim.

İnsanlarda ne maske var ne mesafe... Ciddi söylüyorum maske takan ya 5-10 kişi var ya da yok.
(Maske takıyorlar ama 5-10 kişi anca düzgün takıyor, diğerlerinin hepsi ya çene altında ya da hiç takılı değil) mesafe desen, ülke zaten şu aşı muhabbetlerinden dolayı gevşediği için milletin umurunda bile olmuyor. Mağazalar tıklım tıklım dolu, marketler de aynı şekil tamam tabii kıyafet, alışveriş bunlar gereksinim ama mesafeye dikkat etmiyorlar itiş kakış içerisindeler. 5 TL'ye çorap satan yer var gidip almaya çalıştım almaya korktum. :D O önündekini itiyor, diğeri kenarda kadının üstüne hapşuruyor vs.

Sonumuz geçen senekinden daha kötüye gidiyor. Bir de okul açacaklar ya, ne diyeyim.

Bizde sonra bu insanlar yüzünden dışarı çıkamıyoruz.

(Maske takıyorlar ama 5-10 kişi anca düzgün takıyor, diğerlerinin hepsi ya çene altında ya da hiç takılı değil) mesafe desen, ülke zaten şu aşı muhabbetlerinden dolayı gevşediği için milletin umurunda bile olmuyor. Mağazalar tıklım tıklım dolu, marketler de aynı şekil tamam tabii kıyafet, alışveriş bunlar gereksinim ama mesafeye dikkat etmiyorlar itiş kakış içerisindeler. 5 TL'ye çorap satan yer var gidip almaya çalıştım almaya korktum. :D o önündekini itiyor, diğeri kenarda kadının üstüne hapşuruyor vs.

Aynen hocam ya deli oluyorum. Ben maskemi 10 saniye bile çıkarmıyorum. Bakıyorsun burnu açık bu kadar da olmaz ya. Bencilliktir bu. Hele bide bazı anneler var çocuk 2-3 yaşında maske taktırmıyorlar.

(Maske takıyorlar ama 5-10 kişi anca düzgün takıyor, diğerlerinin hepsi ya çene altında ya da hiç takılı değil) mesafe desen, ülke zaten şu aşı muhabbetlerinden dolayı gevşediği için milletin umurunda bile olmuyor. Mağazalar tıklım tıklım dolu, marketler de aynı şekil tamam tabii kıyafet, alışveriş bunlar gereksinim ama mesafeye dikkat etmiyorlar itiş kakış içerisindeler. 5 TL'ye 10lu çorap satan yer vardı gidip alacaktım almaya korktum. :D O önündekini itiyor, diğeri kenarda kadının üstüne hapşuruyor vs.

Ben de bazen markete gitmem lazım oluyor, su almak için falan. Bir baktım herkesin maskesi burnunun dışında. Buradan herkese sesleniyorum. Lütfen o maskeyi burnunuza takın. Takmayınca bir anlamı olmuyor maske takmanın. Bu arada sakallı amcalar, o sakallar sizi korumuyor takın şu maskeyi.

Bizde sonra bu insanlar yüzünden dışarı çıkamıyoruz.
Aynen öyle sonra halkı suçluyorlar yahu ben 9 aydır evden doğru düzgün dışarı çıkmadım bugün biraz işim vardı, geri kalan zamanda hep bakkala ekmeğe gidiyordum. Benim suçum nedir ki şimdi?
Aynen hocam ya deli oluyorum. Ben maskemi 10 saniye bile çıkarmıyorum. Bakıyorsun burnu açık bu kadar da olmaz ya. Bencilliktir bu. Hele bir de bazı anneler var çocuk 2-3 yaşında maske taktırmıyorlar.
Vallahi hocam, adam sırf maskeye para vermemek için maske takmıyor böyle bir şey var mı adama maske alacaktım neredeyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı