Vakıf üniversitesi mantığı nasıl işliyor?

supprime

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Hedefim sayısal 50-80k arası bir sıralama yapmak. Fakat istediğim bölüm yazılım mühendisliği ve bu bölümde bu sıralamalarda 3 veya 4 tane devlet üniversitesi var. Gerisi vakıf üniversitesi. Ben ücretsiz okumak için burs mu kazanmalıyım? Örneğin 64K ile alan bir okul var ve benim sıralamam 62K. Tercih yaparsam nasıl bir yol izliyorlar? Veya ücret ödenecekse yüzde kaç çıkıyor? Bu sebebten dolayı üniversite hedefi belirleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan okula değişir, vakıf üniversitelerinde burs kazanmak için sıralama yapman gerkiyor mesela Nişantaşı Üniversitesine yıllık tam ücretini ödeyerek girebilirsin ama daha iyi bir sıralama yaparsan %50 veya bölümüne bağlı olarak %75 veya tam burslu girebilirsin.
1666634362396.png

Okuldan okula değişir, vakıf üniversitelerinde burs kazanmak için sıralama yapman gerkiyor mesela nişantaşı üniversitesine yıllık tam ücretini ödeyerek girebilirsin ama daha iyi bir sıralama yaparsan %50 veya bölümüne bağlı olarak %75 veya tam burslu girebilirsin.
Eki Görüntüle 1552803

Yani tam burs olayı biraz hikaye gibi oluyor.

1666634818774.png

Bahsettiğim tam olarak buydu 0TL burslu diyor ücrette yani ben bahsedilen sıralamadan biraz daha iyi yaparsam ücretsiz girebilecek miyim?

Teşekkür ederim hedeflerimi ona göre değerlendireceğim artık.
62.000 sıralamaya istanbul dışı güzel üniversitelerde okuyabilirsin dostum Beykoz Üniversitesinden aldığın diploma ve Beykoz'da okul okumak çok iyi bi plan gibi gözükmüyor.

62.000 sıralamaya İstanbul dışı güzel üniversitelerde okuyabilirsin dostum beykoz üniversitesinden aldığın diploma ve Beykoz'da okul okumak çok iyi bir plan gibi gözükmüyor.

Aslında İzmir vakıf var Adana samsun veya Karadeniz of gibi üniversiteler var fakat Karadeniz bölgesi okumak istediğim gibi bir bölge değil Adana'yı seviyorum hem yaşadığım şehre çok yakın tercihimde de üst sıralarda olmasını planlıyorum fakat sıralaması daha iyi olan bir okul içinde şansımı denemek istiyorum aslında konuyu biraz da o yüzden açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı