Valorant 1-2 saat oynadıktan sonra FPS düşüyor

FeritFF

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi olay şöyle. Bilgisayarı açıyorum oyun oynuyorum (Valorant), ilk 1-2 saatim 70-80 FPS normal gidiyor, sonrasında ise 30-40 FPS'lere düşüyor. Yani PC bir nevi "yoruluyor". Bunu sebebi ne olabilir?

Epey olmuş yazalı ama yine de söyleyeyim bilgisayarın sıcaklığı artıyor büyük ihtimal onu kontrol edin fan hızını arttırın sorun çözülecektir ayrıca 3-4 ayda bir kompresör ile hava tutun temizleyin tozlar çok etki ediyor FPS'ye.

Aynısı bende de oluyor ısınmadan dolayı büyük ihtimalle oyunu kapatıp 10 dk ara verip tekrardan girersen düzeliyor.

İşlemci ısınıyor olabilir, güç kaynağı yetersiz kalıp performansı düşürüyor olabilir. Olabilir de olabilir. Keşke sisteminizi yazsaydınız.

Şimdi olay şöyle. Bilgisayarı açıyorum oyun oynuyorum (Valorant), ilk 1-2 saatim 70-80 FPS normal gidiyor, sonrasında ise 30-40 FPS'lere düşüyor. Yani PC bir nevi "yoruluyor". Bunu sebebi ne olabilir?

Bu durumu düzeltmenin yolları var elbette. Termal macun değiştir. Farkı anlarsın zaten. Bir de soğutucu aldın mı tadından yenmez. İster vakumlu ister alta koyulanlardan. Ama sana tavsiyem vakumlu soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı