Çözüldü Valorant 1 FPS'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dinç Boztepe

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics 2.90 GHz.
RAM: 16, 0 GB (kullanılabilir: 15,4 GB)
Ekran kartı: GTX 1650 Ti 4GB
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım aslında Valorant için gayet yeterli fakat oynarken belirsiz aralıklarla 5-10 saniyeliğine sık sık oyun 100-140 civarı FPS'den 1 FPS'e düşüyor. Hiçbir yerde çözümü bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Hocam aynı sorun bende de oluyordu 70-80 FPS oynadığım oyun bir anda 6-7 saniyeliğine 3-4 FPS'e düşüyordu.
Güç seçenekleri > İşlemci güç yönetimi %100 olan değerleri biraz aşağı indirip test ettiğimde düzeldiğini fark ettim.
Olmazsa termal macunlarini yeniletin belki onunla alakalıdır.
Bilgisayarınız aşırı ısınıyor olabilir mi? Fps drop demek için biraz yüksek bir düşüş. Gerçekten 1 fps'ye mi düşüyor yoksa 30 - 40 mı?

Hocam aynı sorun bende de oluyordu 70-80 FPS oynadığım oyun bir anda 6-7 saniyeliğine 3-4 FPS'e düşüyordu.
Güç seçenekleri > İşlemci güç yönetimi %100 olan değerleri biraz aşağı indirip test ettiğimde düzeldiğini fark ettim.

Çözüm
Bilgisayarınız aşırı ısınıyor olabilir mi? FPS düşmesi demek için biraz yüksek bir düşüş. Gerçekten 1 FPS'ye mi düşüyor yoksa 30-40 mı?

Yok hocam gerçekten 1-5 arası FPS'ye düşüyor. Ayrıca çok ısınıyor olabilir.

Güç seçenekleri > işlemci güç yönetimi %100 olan değerleri biraz aşağı indirip test ettiğimde düzeldiğini fark ettim.

Hocam düzeldi eyvallah.

HWiNFO ile boşta ve yükte iken oluşan sıcaklık değerlerini paylaşın daha iyi yardımcı olabiliriz.

Çözüldü diğer arkadaşın dediğiyle hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı